Premjera krašto muziejuje. Gimnazijos šimtmetis - mokinių sukurtame filme (VIDEO)

   
Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jurbarko krašto muziejuje ketvirtadienį – ypatinga premjera. Birželio 7 dienos popietę čia pristatytas Jurbarko A. Giedraičio-Giedriaus gimnazijos mokytojos Jūratės Videikienės ir jos auklėtinių sukurtas dokumentinis filmas apie jau šimtą metų gyvuojančią gimnaziją.  Kurdami šį filmą, trys kūrybinės grupės gimnazistai spėjo sukurti dar keturis filmus, kurių vienas - „Ad Astra“ (išvertus iš lotynų kalbos - „Į žvaigždes“), respublikiniame konkurse „Dokumentika mokykloje“ įvertintas antrąja vieta – nurungė daugiau nei 40 filmų.

 

 

 

Susirinkusieji į krašto muziejų galėjo pamatyti ne tik filmą apie gimnaziją, bet ir prizinę vietą konkurse užėmusį video.

 

Apie konkursą "Dokumentika mokykloje"

Video darbų konkursas „Dokumentika mokykloje“ – ketvirtus metus Lietuvos kino centro organizuojamas projektas, skatinantis vyresniųjų klasių mokinius domėtis dokumentikos kino žanru ir kviečiantis kurti trumpus dokumentinius filmus. Konkursui moksleiviai iš visos Lietuvos atsiuntė beveik 50 trumpų dokumentinių filmų tema „Lietuva. 100. Mes“.

 

Konkurso dalyviai buvo kviečiami apmąstyti, kaip pasikeitė Lietuva per šimtą metų, kokią savo šalį jie mato dabar. Juk Šimtmetis – ne tik minėjimai ir šventės, ryškūs pasikeitimai ar dideli pasiekimai. Šimtmetį gyvename kasdien, jis yra čia ir dabar su kasdieniais mūsų pasirinkimais.

 

Pirmąją vietą laimėjo moksleivės iš Anykščių Jono Biliūno gimnazijos Severina Vaičiūnaitė ir Gabrielė Laurinavičiūtė ir jų filmas „Langai atsiveria…“. Pasak autorių, tai pasakojimas apie žmonių kasdienybę, kurios netrikdo pašaliniai žvilgsniai ir žmonės atsiveria. Pirmosios vietos laimėtojoms įteiktas 100 eurų vertės laisvalaikio dovanų čekis.

 

Antrąją vietą užėmė komanda „Palėpės vaikai“ iš Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos su filmu „Ad Astra“, kuriame papasakojo apie atradimus mokyklos erdvėse. „Mūsų gimnazijos palėpė – stebuklinga vieta. Ji dangiška, nepakartojama, joje net pats angelas apsireiškęs... O mums, žingeidiems mokinukams, apsilankymas palėpėje buvo tarsi kelionė į žvaigždes. Nauja teritorija, žvaigždžių dulkės ir primityvios gyvybės užuomazgos... „, - sako antrosios vietos laimėtojai.

 

Moksleivių darbus vertino jaunosios kino kartos atstovai: scenaristė ir režisierė Marija Kavtaradzė, režisierius Laurynas Bareiša ir kino operatorius Simonas Glinskis.Vertinant konkurso dalyvių darbus, atsižvelgta į atitiktį konkurso temai, taip pat į pasirinktos idėjos originalumą, kino dokumentikos pobūdį, kūrybiškumą, techninį išbaigtumą.

 

Lietuvos kino centro rengiamo kino edukacijos projekto „Dokumentika mokykloje“ tikslas – ugdyti moksleivių mąstymo „judančiais vaizdais“ įgūdžius, lavinti jų vizualinę kalbą, supažindinti ir sudominti moksleivius kino dokumentika, skatinti išmokti kūrybiškai panaudoti skaitmenines technologijas, formuoti bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

 

Atnaujinsime.

 

 

Kinfo, "Mūsų laikas" inf.

 

Video: Jurbarko gimnazistų filmas "Ad Astra"

Straipsnis  1 komentarų
Mūsų partneriai