Pagerbti rajono šimtukininkai pažėrė patarimų, kaip nereikia mokytis

Straipsnis  2 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

„Svarbu ne tik sistemingai mokytis, bet tiek pat ir pailsėti, nes kitaip užblokuojami smegenų kanalai“, - kalbėjo trečiadienį Jurbarko rajono savivaldybės mažojoje salėje Jurbarko A. Giedraičio-Giedriaus gimnazijos abiturientė Eimina Dirvelytė, viena iš šiųmetinių rajono šimtukininkų. Jos matematikos žinios valstybiniame egzamine įvertintos 100-uku, kelių balų iki šimtuko pritrūko biologijos (97), lietuvių kalbos ir literatūros (97), anglų kalbos (96) valstybiniuose egzaminuose.

 

Tą dieną sėkmingiausius rajono abiturientus pagerbė rajono, gimnazijos vadovybė, pagiriamųjų žodžių negailėjo tėvai, pedagogai bei klasės auklėtoja. Panašius žodžius, kaip reikia mokytis, kad skintum šimtukus, tarsi susitarę kartojo, ir kiti šimtukininkai.

 

Net du šimtukus (už matematiką ir anglų kalbą) surinkęs Kajus Naujokaitis kalbėjo, kad svarbiausia į egzaminus eiti be baimės, gerai nusiteikus, atsipalaidavus, patikinęs, kad egzaminų ėjo laikyti pats be baimės ir nestresuodamas.

 

Matas Mileris, kurio valstybinio istorijos egzamino žinios įvertintos šimtuku, sakė, kad svarbus yra ir sėkmės momentas.

Kitas šimtukininkas, Žilvinas Pranaitis, po 100 balų surinkęs už matematiką ir informacines technologijas, kalbėjo konkrečiai. Svarbiausia yra žinoti, ko nori ir to siekti, o mokantis nepersistengti bei domėtis tuo, kas patinka, turėti pomėgių.

 

99 balus už valstybinį anglų kalbos egzaminą surinkusi Elžbieta Budzinauskaitė kalbėjo, kad svarbiausia yra ne viską krauti į galvą, kad paskui viską pamirštum, o domėtis, stengtis pažinti.

 

Arnas Danaitis, kuris po du šimtukus surinko už anglų kalbos bei informacinių technologijų egzaminus, kalbėjo, kad reikia domėtis tais dalykais, kurie tau įdomūs, nes ir tada dirbti bus lengva, nes bus kaip pomėgis.

 

Aistis Sandaras, vienintelis iš Jurbarko rajono lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą gavęs 100-uką, kartojo tą patį, kad svarbu ne tik žinios, bet ir nusiteikimas. Anot jo, buvo geriau už jį besimokančių, bet jie laikydami egzaminus nesusitvarkė su stresu ir įtampa.

 

Jurbarko Antano Giedraičio - Giedriaus gimnazijos abiturientų sąrašas, kurių brandos egzaminų įvertinimai buvo 99 -100 balų.

Lietuvių kalbos ir literatūros VBE rezultatai:

Sandaras Aistis 100 balų, mokytoja Jūratė Videikienė

Sabaitė Karolina 99 balai, mokytoja Jūratė Videikienė

Užsienio kalbos (anglų ) VBE rezultatai:

Danaitis Arnas 100 balų, mokytoja Jurgita Kazinevičienė

Naujokaitis Kajus 100 balų, mokytoja Lina Maskolaitienė

Sandaras Aistis 100 balų, mokytoja Jurgita Kazinevičienė

Budzinauskaitė Elžbieta 99 balai, mokytoja Asta Akutaitienė

Matematikos VBE rezultatai:

Dirvelytė Eimina 100 balų, mokytoja Asta Zikienė

Naujokaitis Kajus 100 balų, mokytoja Birutė Galbogienė

Pranaitis Žilvinas 100 balų, mokytoja Asta Zikienė

Informacinių technologijų VBE rezultatai:

Danaitis Arnas 100 balų, mokytoja Erika Liutkevičienė

Pranaitis Žilvinas 100 balų, mokytoja Erika Liutkevičienė

Istorijos VBE rezultatai:

Mileris Matas 100 balų, mokytoja Birutė Genienė

Biologijos VBE rezultatai:

Sabaitė Karolina 100 balų, mokytoja Janina Ašutaitytė

Visą straipsnį rasite penktadieniniame "Mūsų laikas" laikraštyje.

 

Projektas: Gera ir čia, Lietuvoje - Jurbarko jaunimo sėkmės istorijos

 

Straipsnis  2 komentarų
Mūsų partneriai