Jurbarkietis sumanė gimtąjį kraštą atverti vilniečiams

Straipsnis  3 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

„Mūsų laiko“ redakciją sudomino internetiniuose skelbimų puslapiuose pasirodęs kvietimas keliauti ir atrasti Jurbarko rajoną bei kaimyninį Šakių rajoną. Rugpjūčio vidury pasirodžiusiame skelbime rašoma, kad vienos dienos kelionė vienam asmeniui kainuotų 33 eurų. Redakcija pasidomėjo, kas sumanė imtis šios iniciatyvos ir skatinti turizmą Jurbarko ir Šakių rajonuose. Paaiškėjo, kad tai 23 metų Lukas Lenktaitis, kuris gimė, užaugo Jurbarke, bet ilgainiui persikėlė kartu su tėvais anapus Nemuno, į Sudargą, kur gyveno Luko prosenelis.

„Jei trokštate atrasti Lietuvą iš naujo, pažinti įdomiausius šalies kampelius, rinkitės trumpas, bet smagias ir naudingas pažintines keliones. Šį kartą rekomenduojame kelionę po gražiausias Jurbarko rajono apylinkes ir Sudargą“, – rašoma skelbime. Kelionė atrodo taip. Anksti ryte išvykstama iš Vilniaus, pirmasis sustojimas Seredžiuje, kur turistai apžiūri pirmuosius piliakalnius. Dar viena valanda skirta apžiūrėti Raudonės ir Panemunės pilis. Viena valanda – Kidulių vyninėje, kur numatyta 10 rūšių tradicinio dvaro vyno degustacija, tuomet pietūs ir galiausiai pasivaikščiojimas su gidu po Sudargo piliakalnius. Į kainą įskaičiuota kelionė turistinės klasės autobusu, kelionės vadovo paslaugos, vyno degustacija, pietūs. Į kelionės kainą neįskaičiuotos asmens išlaidos.

Šio verslo ėmęsis Lukas baigęs mokslus išvyko studijuoti į Vilnių. Vilniaus kolegijoje baigė reklamos vadybą. Vaikinas pasakoja, kad jis visą laiką norėjo turėti savo įmonę ir ją plėtoti. Atidaręs keleivių pervežimo įmonę, Lukas nusprendė užsiimti turizmu, nes, jo nuomone,  tai puiki niša verslui. „Jurbarke ir Sudarge yra labai daug gražių ir neatrastų vietų. Vilniaus krašto žmonės net nežino, kur tai yra. Todėl nusprendžiau imtis turizmo“, – pasakojo vaikinas apie savo verslo pradžią. Jis tikina, kad minčių, susijusių su turizmu, turi labai daug, bet tam reikia įdėti daug darbo.

Luko organizuojamų kelionių principas labai paprastas. Keleivius reikia surinkti pakeliui iš Vilniaus (bent jau pradžioje), aprodyti žymiausias ir įdomiausias šio krašto vietas. Jis tikisi, kad šiuose rajonuose atsiras verslininkų, kurie panorės su juo bendradarbiauti ir taip kartu gaivins šio krašto turizmą. Lukas sako, kadangi tai pati pradžia, apsiribos tik Jurbarko ir Šakių rajonais, o paskui žengs toliau. Jo tikslas – pasiūlyti patrauklių maršrutų visoje Lietuvoje.

Lukas ne tik pats veža, bet ir apie Jurbarko krašto įžymybes pasakoja, o Sudarge jam padeda profesionalus gidas. Vaikinas neslepia, kad tokia veikla jį patį skatina savo gimtaisiais kraštais dar labiau domėtis.

Vaikinas pažada, kad ilgainiui pasiūlys įdomių, netikėtų maršrutų šiame krašte ir patiems jurbarkiečiams, jau dabar kviesdamas Jurbarko krašto verslininkus prisidėti prie jo iniciatyvos ir bendradarbiauti. „Kiekvieno verslininko fantazijos reikalas, kokį produktą ar paslaugą gali pasiūlyti mano klientams“, – sako jaunasis verslininkas.

Straipsnis  3 komentarų
Mūsų partneriai