Iniciatyvoje „Jungiam Lietuvą“ – ir Viešvilės moksleivių triumfas (VIDEO)

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Viešvilės pagrindinė mokykla pateko tarp penkių moksleivių iniciatyvos „Jungiam Lietuvą“ laimėtojų.

Moksleivių iniciatyva „Jungiam Lietuvą“, kurios metu sukurti 46 klipai apie Lietuvos regionus, per 500moksleivių dalyvavo edukacinėse ekskursijose Valdovų rūmuose, priartėjo prie finišo. Paaiškėjopenkios mokyklos, kurių moksleiviai laimėjo diskusijas su iniciatyvos „Jungiam Lietuvą“ ambasadoriaisAndriumi Tapinu, Gabrieliu Liaudansku-Svaru ir Benediktu Vanagu.

Iniciatyvos „Jungiam Lietuvą“ nugalėtojomis tapo  Viešvilės pagrindinė mokykla, AlytausJotvingių gimnazija, Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazija, Švėkšnos „Saulės“ gimnazija bei ŠilutėsVydūno gimnazija. Ketvirtadienį B. Vanagas surengė diskusiją Ukmergėje su Jono Basanavičiaus gimnazijosmoksleiviais, penktadienį A. Tapinas Šilutėje ir Švėkšnoje susitinka su vietos gimnazistais.

„Labai svarbu, kad prie šimtmečiui skirtos iniciatyvos „Jungiam Lietuvą“ prisijungė moksleiviai iš visų 10 apskričių. Neatsitiktinai ir laimėtojais tapo ne didmiesčių, o mažesnių miestų ir miestelių mokyklos.

Moksleiviai savo darbais įrodė, kad Lietuvos regionai yra gyvybingi, o juose besimokantis jaunimas noripuoselėti savo krašto gerovę“, – sakė projektą „Jungiam Lietuvą“ inicijavusios draudimo bendrovės BTA direktorius Tadeušas Podvorskis.

Pasak „Jungiam Lietuvą“ ambasadoriaus, grupės „G&G Sindikatas” lyderio Gabrieliaus Liaudansko-Svaro, iniciatyva atskleidė, kad jaunoji karta yra ne tik kūrybiška, bet ir patriotiška: „Moksleivių įsitraukimas,kuriant video pasakojimus apie įvairiausius šalies miestus bei miestelius, leidžia tikėtis, kad šiai kartaikuriant ateities Lietuvą nebus skirstymų į pažengusius ir atsilikusius regionus – Lietuva liks viena irvieninga“.

Iniciatyva „Jungiam Lietuvą“, kurioje dalyvavo daugiau nei 500 moksleivių, o už jų video kūrinius balsavoper 18 tūkst. internautų – bendrovės BTA dovana šimtmečio atkūrimo jubiliejų švenčiančiai Lietuvai.

Iniciatyvoje dalyvavusių Lietuvos moksleivių sukurtus vaizdo klipus apie savo kraštą galima peržiūrėti svetainėje www.jungiamlietuva.lt.

"Mes esame, Jurbarko rajono, Viešvilės pagrindinės mokyklos septintokai. Ir pristatome, Jums gražiausią mietelį Lietuvoje – Viešvilę. Mūsų miestelis Viešvilė yra Jurbarko rajone, prie kelio, Kaunas-Jurbarkas-Šilutė-Klaipėda dešiniajame Nemuno krante abipus Viešvilės upelio. Viešvilė Kryžiuočių karo kelių aprašymuose minima 1385 m. Kaip gyvenvietė Viešvilės minima nuo 1542 m. 18-19 amžių bėgyje Viešvilė tapo jau tikru miesteliu, ir net mažu pramonės centru. Verta paminėti, kad miestelis yra įsikūręs Karšuvos girioje. Į šiaurę nuo miestelio plyti Viešvilės rezervatas, garsus savo pelkėmis. Viešvilė rezervato paskirtis – išsaugoti natūralią Viešvilės baseino su Artosios, Gličio pelkėmis ekosistemą, taip pat tik jai būdingą ir retą augaliją bei gyvūniją, ypač – margųjų upėtakių nerštavietes Viešvilės upėje. Vienas iš išsiskiriančių dalykų – žuvitakis, kuris, upeliui ir rezervatui vėl suteikė gyvybę, bei grožį miestelio kraštovaizdžiui", - rašo moksleiviai.

Video: Viešvilės moksleivių kurtas filmas

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai