Gimnazistams – sėkmingo Jurbarko jaunimo patarimai (VIDEO)

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Niekada nenurašyk fizikos, nes būtent šiam mokslui priklauso dabartis ir ateitis. Patys fizikai sako, kad jei moki sukurti robotą, tai šis tavo darbo vietos niekada neužims. Mokykis matematikos, nes šio dalyko labai reikia net ir teisininkams. Jie patys pripažįsta, kad manė kitaip ir gailisi, kad per šio dalyko pamokas laivelius žaidė ir egzamino nelaikė. Teisę studijuok Vilniaus universitete, o dirbti pradėk dar studijuodamas. Žinok, kad ir mokytojai klysta – ypač tie, kurie manė ir sakė, kad matematika ir fizika neturi perspektyvų. Žodžiu, niekada niekada neprašausi, jei pasirinksi fiziką, matematiką, IT mokslus, mediciną. Jei niekas iš išvardintų nepatinka ir nesiseka - nieko baisaus. Mokykis ir gilinkis į tai, kas tau patinka ir įdomu. Vien to užtenka, kad susikurtum tokį gyvenimą, kurio nori. Štai tokius patarimus šiandien miesto gimnazistams dalino jurbarkiečiai, buvę gimnazijos auklėtiniai, baigę mokslus (ar dar studijuojantys) ir dabar gerus darbus Vilniuje susiradę jaunuoliai. Du teisininkai, ekonomistas, komunikacijos specialistė, fizikė, medicinos bei inžinerijos mokslų atstovai. Į Jurbarką pasidalinti patirtimi ir patarti atvyko šie septyni Jurbarko CityAlumni klubo nariai.

 

Teisininkas Matas Mačiulaitis, Jurbarko CityAlumni bendruomenės lyderis, VU teisės magistras, Kurk Lietuvai projektų vadovas, turintis trejų metų darbo patirtį advokatų kontoroje.

Teisininkė Gabrielė Onusaitytė, VU teisės magistrė, bankroto administratorė, MB Nemokumo valdymas direktorė; asociacijos Lietuvos administratorių rūmai valdybos narė. Ji sako, kad pasaulyje nėra blogesnio bankroto nei žmogus, praradęs entuziazmą.

Aurimas Sendžikas, kuris Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) studijuoja transporto technologinių įrenginių inžineriją. Jau dirba AB „Vilniaus pergalė“ technikos inžinieriumi. Jis pats prisistatyme sako, kad inžinerija – kelias į patogesnę Lietuvą, patogesnį rytojų. Beje, jis vienintelis negalėjo atvykti, tad apie studijas ir savo darbą pasakojo internetu, tiesioginės vaizdo transliacijos metu.

Tarp svečių - ekonomistas Lukas Tabulevičius, VU ekonomikos bakalauras, „Investuok Lietuvoje“ projektų vadovas. Jis sako, kad investicijos į žinias duoda geriausias palūkanas.

 

Jurbarko moksleivius su filologijos mokslais ir komunikacijos pasauliu supažindino dar viena CityAlumni Jurbarko bendruomenės narė Inga Būblaitytė. Ji baigė Vilniaus universiteto Kauno humanitariniame fakultete Lietuvių filologiją ir reklamą. Praktiką atliko TV laidoje „Praeities žvalgas“. Baigusi VU komunikacinius mokslus. Dirba FCR Media Lietuva turinio redaktore, yra SEO specialistė. Ji sako, kad verslas be reklamos yra tas pats, kas mirksėti merginai tamsoje.

 

Apie mediciną pasakojo Jurbarko Alumni narys Rokas Mockevičius, Jurbarko rajono mero sūnus. Jis studijuoja LSMU Mediciną. Praktika atlikęs Kauno klinikose ir šiuo metu praktiką pradėjęs ir pusmetį praleis Jurbarko ligoninėje. Roko šūkis – visada atiduok 100 proc., nebent duodi kraujo.

 

Į Jurbarką patirtimi pasidalinti atvyko ir būsima fizikos mokslų daktarė, lazerių guru jau dabar vadinama Lina Grinevičiūtė. Ji studijavo taikomąją fiziką Kauno technologijos universitete (KTU).

Studijuoja medžiagų inžineriją VU Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) doktorantūroje. Dirba UAB „Optida“ fizike tyrėja. Yra fizinių ir technologijos mokslų centro jaun. mokslo darbuotoja. Lina prisistatyme sako, kad fizika leidžia pamatyti tai, kas akimis nematoma. Ir dar priduria, kad darbo biržoje nėra fizikų ne todėl, kad jų nereikia, o todėl, kad jų labai trūksta.

 

Pagal tai, kiek gimnazistų susirinko atskirai prie kiekvieno pranešėjo, galima spėti, kad patraukliausios Jurbarko jaunuoliams atrodo medicinos studijos, o mažiausiai - ekonomikos bei teisės. Ir pabaigai žinia mokytojams. Profesijos pasirinkimai priklauso ir nuo pedagogų. Taip sako patys jaunuoliai. Gera gimnazijos biologijos mokytoja R. Mockevičių motyvavo rinktis mediciną.

 

Video: Jurbarko CityAlumni jaunimas patarimai

Video: VGTU absolvento prisistatymas

Video: Fizikės patarimai

Video: Fizikės Linos patarimai

Video: Inžinieriaus patarimai

Video: Teisininkų konsultacijos

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai