Apie savo verslą svajojantį jurbarkietį traukia ne užsienis, o Jurbarkas

Straipsnis  2 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Ne visas Jurbarko jaunimas nori kuo greičiau palikti savo gimtąjį kraštą ir emigruoti į užsienį. To pavyzdys yra jurbarkietis masažuotojas Valdas Daugmandis, kuris skaičiuoja pirmąsias savaites savo pirmoje darbovietėje Jurbarke, VšĮ„Jurbarko socialinės paslaugos“. Jis antra savaitė vyksta masažuoti sunkių ligonių į namus. Patikina, kad darbas patinka. Tik klientų norėtų turėti dar daugiau. „Norisi Jurbarke gyventi. Tik užsikabinti reikia“, – paprastai sako jis.

Vaikinas šypsosi, kad gal ir keistas jis, nes ir anglų kalbą gerai moka, ir užsienyje galėtų daugiau užsidirbti. Pavyzdžių toli ieškoti nereikia. Jo vyresnioji sesuo jau 16 metų gyvena Čikagoje. Sako, kad, ko gero, jo visi pusbroliai ir pusseserės išvažiavę ir dirba užsienyje: Anglijoje, Norvegijoje. Ir pasakoja,  kad grįžę atostogų į Jurbarką, jie stebisi, klausia, kaip apskritai Lietuvoje tie žmonės gyvena.

„O man smagu Jurbarke. Man net Kaune nesinori gyventi“, – sako vaikinas, kuris Jurbarke nori įsitvirtinti kaip masažuotojas. Valdas šiais metais baigė dvejus metus trukusias studijas Kaune, Karaliaus Mindaugo profesiniame centre. Yra diplomuotas masažuotojas. Absolventas darbą Jurbarke greitai susirado. Susirado pats. Darbo biržos paslaugų nereikėjo. Darbo specifika tokia, kad jo dabartiniai klientai sergantys tokiomis ligomis, kaip Alzheimeris, yra po insultų ir pan. Patikina, kad smagu, kad gali padėti žmonėms.

Šypsosi, kad labiausiai jo pasirinkimu džiaugiasi mama, nes turi asmeninį masažuotoją. Valdas pasakoja, jei iki tol mamą dažnai kamuodavo radikulitas ar nugaros skausmai, dabar tokios bėdos ištinka retai. Juokiasi, kad ruošiantis egzaminams mamą jis kaip reikiant išmasažuodavo.

Yra ir konkreti priežastis, kodėl jis nori likti Jurbarke, ir ji paperka. Anot Valdo, jei jis išvažiuotų, jo mamai reiktų vienai prižiūrėti vyrą, Valdo tėtį, labai sunkų ligonį, po kelių insultų, viena paralyžiuota puse. Valdas sako, kad mamai vienai būtų per sunku tėčiu rūpintis.

Įdomi ir Valdo istorija, kodėl jis pasirinko masažuotojo darbą. Prireikė trejų metų, kad suprastų, ko nori. Istorija tokia, kad prieš penketą metų Valdas baigė Jurbarko Naujamiesčio pagrindinę mokyklą. Sako atvirai, kad jis, kaip ir daug kitų abiturientų, nežinojo, ką nori studijuoti, ką apskritai veikti toliau. Pasirinko Kauno kolegijoje mokytis maisto pramonės verslo vadybos. Pasimokęs pusantrų metų suprato, kad ši profesija ne jam, bet mokslų nemetė – nusprendė pabaigti.

Po trejus metus trukusių mokslų jis gegužę kreipėsi į Jurbarko darbo biržą ieškodamas darbo. Sako, kad registruojantis akys užkliuvo už vieno lankstinuko, kuriame buvo siūloma mokytis masažuotojo profesijos. Valdas pasakoja, kad tai perskaičius jam prieš akis kaip kine prabėgo vaizdas, kaip tėtį po insulto masažuoja kinezaterapeutas. Vaikinui šis pasiūlymas pasirodė įdomus. Apjungiantis fizinį darbą, kurį jis mėgsta, ir tai, kad gali padėti žmonėms. Be to, jį nuo mažens traukė medicina. Nuo mažens patiko vartyti tokias knygas kaip „Šeimos daktaras“, skaityti apie ligas. Tąkart išeidamas iš Darbo biržos jau žinojo, ką nori mokytis ir ką daryti. Tą rugsėjį jis pasitiko jau kaip Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro mokinys. Šypsosi, kad masažuotojo profesijos mokantis pravertė ir maisto pramonės vadybininko žinios.

Patikina, kad tuos dvejus metus jis jautėsi savo vietoje. Patiko viskas, ko buvo mokoma.

Nenusivylė šia profesija ir pradėjęs dirbti.

Vaikinui negaila tų  trejų metų, kuriuos praleido mokydamasis jam neįdomios profesijos. Sako, kad mokyklą baigęs retas žino, ko norėtų mokytis. Anot Valdo, todėl būtų labai naudinga, jei dar mokyklose mokinius pavežiotų po kolegijas,  universitetus, konkrečias darbo vietas, kad mokiniai išgirstų, pamatytų, kaip tas darbas atrodo, ir jiems būtų lengviau susivokti, ko nori.

Pats Valdas jaučia, kad yra teisingame kelyje. Ir geriausias to įrodymas – tvirtai žino, ko nori ir dabar. Įgyti didesnės darbo patirties ir tada jau imtis savo verslo. Prasitaria, kad net jau ir patalpas nusižiūrėjęs, kurias norėtų išsinuomoti ir kur norėtų savo masažo kabinetą atidaryti. Ir tikrai žino, kad nori savo verslą turėti Jurbarke. „Nepaaiškinamas jausmas mane traukia į Jurbarką“, – šypsosi jis.

Padėkime šiam vaikinukui įsitvirtinti gimtajame mieste –  kam reikia masažuotojo paslaugų, su juo galite susisiekti tel. 8 631 11 971.

Straipsnis  2 komentarų
Mūsų partneriai