„Tramtatulio“ atradimas - Eržvilko krašto patriotė

Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Patriotai – ne tik tie, kurie su ginklu tėvynę gina, bet ir tie, kurie puoselėja savo krašto kalbą. Tokia yra Emilija Barčauskaitė iš Eržvilko, neabejotinai viena ryškiausių šio „Tramtatulis“ Jurbarko rajono turo dalyvių.

 

Šis konkursas merginai buvo trečiasis. Pirmąjį kartą taip pat pateko į regioninį turą, bet toliau - ne. Antrasis kartas buvo nesėkmingas - nepraėjo nė į regioninį. O štai trečias kartas ir vėl nemelavo. Emilija vėl regioniniame ture, kuo džiaugiasi, bet labai nesureikšmina. „Dalyvauju, nes man tai patinka. Man patinka būti scenoje“, - paprastai sako ji, įsitikinusi, kad tokie konkursai reikalingi ir kad norinčiųjų dalyvauti juose visada bus. „Tokie konkursai parodo, kad ne visi vaikai ir jaunimas sėdi "sulindę į ekranus" ir nieko neveikia, kad tarp mūsų yra labai talentingų žmonių, kurie domisi literatūra“, - „Mūsų laikui“ kalbėjo Emilija. Mergina šiam konkursui pasirinko papasakoti legendinio Eržvilko pedagogo Algimanto Striauko pasakojimą. „Nes jis buvo mūsų krašto žmogus, mokantis visokius įvykius papasakoti labai vaizdžiai ir įdomiai“, - pasakojo Emilija, kurį šį pedagogą prisimena, bet bendrauti su juo neteko, nes kai šis mokytojas išėjo anapilin, ji dar buvo maža. Ankstesniuose turuose ji pasakojo Eržvilko miestelio vardo atsiradimo legendą, prozą - „Melagių derybos“.

Šypsosi, kad asmeniškai naudos konkursuose neieško, nes ji pati ją suranda. Susipažįsta su naujais žmonėmis, komisijos nariai ją atpažįsta, mokosi, kaip elgtis scenoje. „Įgaunu neįkainojamos patirties“, - tikino Emilija. Ir ji teisi. Komisijos nariai, aptardami jos pasirodymą, prisiminė ankstesnius pasirodymus, ir dabar vienu balsu tvirtino, kad šiųmetiniame konkurse ši mergina tapo tikru atradimu - ji kaip niekada sužibėjo, išdrąsėjo, patobulėjo.

Emilija - tikra Eržvilko krašto patriotė. „Kai mane pristatė (prieš pasirodymą pirmadienį, - aut. past.) kaip Eržvilko krašto patriotę, iš tiesų susimąsčiau, kad esu panaši į patriotę. Kur galiu, ten atstovauju savo kraštui. Niekada nesigėdiju, kad esu iš mažo miestelio, kalbu žemaičių tarme. Tačiau man žodis „patriotas“ asocijuojasi su labai garbingu žmogumi, kuris tikrai yra nusipelnęs savo kraštui. Taip. Aš garsinu savo kraštą, tačiau, manau, žodis „patriotas“ man yra per garbingas“, - šypsosi ji.

 

Apie Emiliją

14 metų E.Barčauskaitė yra iš Eržvilko. Mokosi Eržvilko gimnazijoje, 8 klasėje.

Tikina, kad gimnazijoje patinka visi dalykai, tačiau labiausiai chemija, anglų kalvba bei matematika. „Nemėgstamų pamokų neturiu“, - šypsosi ji.

Emilija turi 9 metais jaunesnį brolį.

 

 

Daugiau nuotraukų - "Mūsų laikas" feisbuke.

Straipsnis  1 komentarų
Mūsų partneriai