Studentas jurbarkiečiams dovanoja džiazo vakarą (renginio programa)

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jurbarkietis Tadas Radišauskas kaip niekada domisi orų prognozėmis, nes ir nuo gero oro priklausys, kokį pažymį jis gaus už savo diplominį darbą. Tadas šiais metais baigia Klaipėdos universiteto Menų akademijos teatro katedros renginių režisūros studijas ir jo baigiamasis darbas – renginys „Džiazo muzikos diena“, kurį jis sumanė organizuoti Jurbarke, krašto muziejaus terasoje. Renginį stebės ne tik klausytojai, bet atvažiuos vertinti ir komisijos nariai.

 

Tadas jurbarkiečius ir miesto svečius kviečia šį šeštadienį „padžiazuoti“ - visą gegužės 27 dieną įvairiose miesto erdvėse skambės džiazo muzika ir vyks improvizacijos, o pagrindinis vakaro koncertas vyks šeštadienį, 17 val., Jurbarko krašto muziejaus terasoje – su atgyjančiomis skulptūromis, gyva saksofono muzika ir kt.

 

Tadas „Mūsų laikui“ pasakojo, kad jis galėjo pasirinkti kitokį renginį kitame mieste. „Bet norėjau atiduoti duoklę savo miestui ir įnešti naują kultūrinį vėją, nes pas mus dominuoja pop muzika ir popteatras, o džiazas visai kita kultūra“, - kalbėjo Tadas, patikindamas, kad jei viskas pavyks – kitais metais gal surengs rokui ar bliuzui skirtą renginį. „Šį kartą tai bus neįpareigojantis, lengvas džiazinis improvizacinis vakaras“, - patikino vaikinas.

 

Gera muzika geroje vietoje, bet ji klausytojams nekainuos nė cento, nors kviestiniai atlikėjai gaus honorarus. Tadui surasti rėmėjų nebuvo sunku. Jis patikino, kad idėja organizuoti džiazo koncertą vietinių verslininkų neatbaidė. Greičiau priešingai. Jurbarkietis studentas patikino, kad visi, į kuriuos kreipėsi, jo idėją palaikė ir ragino daryti. Jis kreipėsi į 15 vietinių įmonių, ir visos vienaip ar kitaip prie renginio prisidėjo – kas pinigais, kas skyrė maisto, gėrimų, gėlių ir pan.. Tadas patvirtino, kad pinigų šiam renginiui paaukojo ir rajono meras Skirmantas Mockevičius bei Seimo narys Ričardas Juška.

Kas Tadui organizuojant šį renginį buvo sunkiausia? „Surinkti grupes ir sutilpti į biudžetą, suderinti repertuarą“, - šypsosi jis.

 

Prie šio vakaro prisidės ne tik jo draugai bei gerai pažįstami jurbarkiečiai – vaikų ir jaunimo teatro „Vaivorykštė“ aktoriai – pats Tadas yra iš buvusių „vaivorykštukų“, dainuos jurbarkietė Ieva Sapronaitytė, šoks jurbarkietė Toma Paulaitytė. Tadas ir pasikvietė jaunų kylančių Lietuvos džiazo žvaigždžių - „Miss Jones“ iš Klaipėdos, saksofonistą Adomą Bitiną iš Vilniaus. Tadas sako, kad ilgainiui pastarieji taps tokie garsūs, kad neturės galimybės jų pasikviesti.

 

Neįprasta muzika netikėtoje vietoje. Studentas atrado naują renginių erdvę Jurbarke– muziejaus terasą. Kodėl ten? „Nes ten graži ir tinkama vieta tokiems renginiams. Ir be to, visai kitokia. Tai juk improvizacija. Džiazas“, - sako jis. Bus ir vakaro vedėjas. Kas jis toks, lai išlieka paslaptimi.

 

Tadas sutinka, kad renginys gali patikti žiūrovams, bet nebūtinai komisijai ir atvirkščiai. Bet jam, sako, svarbiausia, kad klausytojas išeitų patenkintas. „Būsiu patenkintas, jei iš renginio išėjęs žiūrovas pasakus, koks gražus buvo renginys ir kaip gražiai skambėjo džiazo muzika“, - sutikdamas, kad yra daug žmonių, kurie jau neprisimena, kaip skamba džiazas ar apskritai tokios muzikos gyvai negirdėję ar apskritai nežino, kaip ji skamba. Tad kviečiame.

 

Gegužės 27 dienos džiazo dienos programa:

 

12.30 val. „Džiazo pietūs“ kavinėje „Liuksas“ koncertuoja Mikas Karosas (trimitas) ir Gintaras Bartušis (klavišiniai).

 

13.30 val. „Spalvotas džiazas“ - parkelyje prie kavinės „Liuksas“ - muzikinės improvizacijos ir tapyba.

 

17 val. vakaro koncertas „Džiazuojantis Jurbarkas“ Jurbarko krašto muziejaus terasoje. Dalyvauja grupė „Miss Jones“ (Klaipėda); saksofonistas Adomas Bitinas (Vilnius). Atlikėja Vilma Krasauskaitė (Tauragė); atlikėja iš Jurbarko Ieva Sapronaitytė, jurbarkietė šokėja Toma Paulaitytė. Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Vaivorykštė“ aktoriai.

 

Organizatorius perspėja, jei bus prastas oras, koncertas persikels į muziejaus Židinio salę.

 

KVIEČIAME.

Projektas: Gera ir čia, Lietuvoje - Jurbarko jaunimo sėkmės istorijos

 

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai