Vanduo Jurbarke pabrangs ketvirtadaliu

Straipsnis  10 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Į redakciją kreipėsi Algirdo ir Gedimino gatvių seniūnaitis Kazimieras Montvydas, klausdamas, kodėl taip žymiai brangsta UAB „Jurbarko vandenys“ teikiamų paslaugų ir vandens kainos. Šią savaitę UAB „Jurbarko vandenys“ informavo, kad nuo 2018 metų gegužės mėnesio 1 dienos keičiasi vandens ir nuotekų kaina. Seniūnaičio paskaičiavimu, nuo gegužės 1 dienos vandens ir nuotekų kaina Jurbarke brangs 24–25 proc. Jis atkreipė dėmesį, jog pabrangs ir skaitiklio priežiūros ir aptarnavimo mokestis.

Tai, kad Jurbarko gyventojai jau birželį gaus didesnes sąskaitas už vandenį ir nuotekas, „Mūsų laikui“ patvirtino UAB „Jurbarko vandenys“ laikinai direktoriaus pareigas užimantis Jonas Tamulis. Jo nuomone, seniūnaičio paskaičiavimai teisingi – vandens ir nuotekų kaina brangs 24–25 proc. Taip pat dar pabrangs ir skaitiklio priežiūros bei aptarnavimo mokestis – kiek daugiau nei 30 proc.

Kaip paaiškino J. Tamulis, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija 2018 m. kovo 15 d. nutarimu vienašališkai nustatė tokias Jurbarko geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų bei atsiskaitomųjų apskaitos prietaisų priežiūros ir vartotojų aptarnavimo paslaugos bazines kainas.

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija ragino bendrovę perskaičiuoti tarifus, nes UAB „Jurbarko vandenys“ patyrė nuostolių. Šie perskaičiavo, pateikė rajono tarybos nariams svarstyti ir naujas vandens bei nuotekų kainas priimti, tačiau tarybos nariai neišdrįso balsuoti už didesnes kainas ir sprendimo projektui nepritarė. Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, atsižvelgusi į tai, kad „Jurbarko vandenų“ skolos didėja, naujas vandens ir nuotekų kainas nustatė vienašališkai.

J. Tamulis teigia, kad UAB „Jurbarko vandenys“ paskutinį kartą vandens ir nuotekų tarifus perskaičiavo 2011 metais ir pagal galiojančią tvarką perskaičiuoti turėjo prieš trejus metus, bet to nepadarė. Anot pašnekovo, gyventojams buvo gerai, bet ne bendrovei – jos skolos didėjo.

Dabar tikimasi, jog nauja patvirtina kaina leis „Jurbarko vandenims“ sumažinti skolas.

J. Tamulio nuomone, ši naujoji vandens ir nuotekų kaina galios vienerius metus, o tuomet „Jurbarko vandenys“ ją vėl turės perskaičiuoti. Jis neatmeta galimybės, kad perskaičiavus tarifus, vanduo ir nuotekos gali ne tik pabrangti, bet ir atpigti.

Atkreipiamas dėmesys, jog į tarifą įskaičiuojami ir Jurbarko vandenviečių vandens tyrimai, nes jie atliekami bendrovės „Jurbarko vandenys“ lėšomis.

Straipsnis  10 komentarų
Mūsų partneriai