Valstybinė kultūros paveldo komisija lankysis ir Jurbarko rajono piliakalniuose

Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Valstybinė kultūros paveldo komisija, minėdama Piliakalnių metus, lapkričio 24 d. lankysis Kauno, Jurbarko ir Šakių rajonų piliakalniuose bei architektūrinio paveldo objektuose. Išvažiuojamojo posėdžio metu planuojama aptarti savivaldybių teritorijose vykdytus ar vykdomus piliakalnių priežiūros, tvarkybos ir pritaikymo projektus bei seniūnijų, vietos bendruomenių iniciatyvas saugant archeologinio paveldo objektus.

Numatyto išvažiuojamojo posėdžio metu bus apžiūrėti Grinaičių, Ringovės, Seredžiaus, Veliuonos piliakalniai bei Panemunės pilis ir Veliuonos Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia. Paveldo komisija planuoja susitikti su savivaldybių atstovais, Sudargo, Seredžiaus ir Veliuonos krašto bendruomenėmis, seniūnijomis bei Panemunės pilies administracija.

Piliakalniai, prie jų esančios gyvenvietės, šventvietės, kapinynai, pilkapiai, senieji keliai yra lietuvių tautos tapatumą stiprinančios vertybės, tačiau daugelio jų reikšmė iki šiol mažai įsisąmoninta. Paveldo komisija, organizuodama išvyką, siekia skatinti vietos paveldo bendruomenių emocinius saitus su šios rūšies kultūros paveldu, taip pat išgirsti jų nuomonę dėl piliakalniams taikomų apsaugos priemonių.

Straipsnis  1 komentarų
Mūsų partneriai