Vairavimo mokyklos misija – ugdyti atsakingą eismo dalyvį

Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Avaringumo didelėmis baudomis ir sankcijomis nesumažinsi. Atsakingą eismo dalyvį reikia ugdyti nuo mažens. Taip mano įmonės „Jurbarko saugaus eismo“ vadovas Česlovas Blažys, kuriam šie žodžiai nėra tušti. Beveik 20 metų veikianti Jurbarko vairavimo mokykla jau trečius metus užsiims  švietėjiška veikla – neformaliu jaunimo švietimu.

Jurbarko saugaus eismo vykdomus užsiėmimus „Jaunasis vairuotojas“ šiemet lanko apie 60 16–18 metų jaunuolių iš Veliuonos, Eržvilko, Jurbarko gimnazijų. „Čia išmokstama visa teorinė vairavimo dalis ir dar šiek tiek praktikos paragaujama. Su valstybės parama vaikai gauna tam tikrą išsilavinimą“, – sako Č. Blažys. Jaunuoliai ne tik išklauso visą, 72 valandų, vairavimo teorijos kursą, bet ir gauna galimybę nemokamai pasivažinėti. Saugaus eismo centras samdo autobusą ir atveža vaikus praktiniams užsiėmimams į įmonei priklausančią vairavimo aikštelę. Tam paskiria kone visą dieną.

Č. Blažys tvirtina, kad po tokių pasivažinėjimų būna visi patenkinti. Ir tie, kurie pirmą kartą už vairo sėda, ir  tie, kurie jau būna važiavę.

Šis neformalus švietimas – tai projektas, kurį Jurbarko saugaus eismo centras parašė ir gavo finansavimą iš Švietimo ir mokslo ministerijos. Č. Blažys sako, kad šios švietėjiškos veiklos jo įmonė ėmėsi ne dėl pinigų. Pirma, tiems  užsiėmimams įmonė turi pridėti ir savų pinigų. Antra, ir svarbiausia – verslininkas įsitikinęs, kad jų švietėjiška veikla yra prasminga. „Pagrindiniai mūsų uždaviniai yra mažinti avaringumą ir jaunimą greičiau integruoti į viešąjį eismą“, – aiškina Č. Blažys, pridūręs, kad tuo pačiu vairavimo mokykla taip išugdo ir savo potencialių klientų.

Po teorinio kurso jaunuoliai gauna pažymėjimus, įrodančius, kad jie išklausė kelių eismo taisyklių pagrindus. Č. Blažys tvirtina, jog jie gauna tokias žinias, kad galėtų vairavimo teorijos egzaminą laikyti. Tad šie užsiėmimai ypač naudingi tiems, kurie planuoja laikyti egzaminus ir gauti vairuotojo pažymėjimą.

Jurbarkietis verslininkas įsitikinęs – švietėjiška veikla būtų dar veiksmingesnė, jei su saugaus eismo pagrindais galėtų susipažinti pradinukai ar net darželinukai. „Tada būtų visai kitoks jaunimo požiūris į saugų eismą“, – įsitikinęs Č. Blažys.

Straipsnis  1 komentarų
Mūsų partneriai