Trys naudingi ugniagesių patarimai apie dūmų detektorius

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

„Sekmadienį bandžiau susisiekti su internetiniame puslapyje pateiktais Jurbarko priešgaisrinės tarnybos telefono numeriais: (8-447) 71 001, (8-447) 71 735. Abiem atvejais išgirdau atsakymą: „Numeris neegzistuoja“. Norėjau pasitarti dėl dūminių detektorių išdėstymo ir pritvirtinimo bute“, – „Mūsų laikui“ rašė skaitytojas Pragiedrulis Velička.

Kaip „Mūsų laiką“ informavo Jurbarko priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorius Artūras Ševelys, aukščiau minėti numeriai neveikė, nes jie yra senosios Jurbarko gaisrinės. A. Ševelys visiems gyventojams, kurie turi klausimų ugniagesiams gelbėtojams dėl laužų deginimo, dūminių detektorių, dūmtraukių valymo bei kitų klausimų, siūlo skambinti budinčios pamainos tel. (8 447) 69 879. Pamainos vadas budi visą parą. „Atsilieps, jei nebus išvykę į kokius nors darbus“, – paaiškino inspektorius.

 A. Ševelys priminė, kad nuo gegužės 1 dienos kiekviename būste – nuo gyvenamojo namo iki buto – privaloma įrengti dūminius detektorius. Inspektorius „Mūsų laiko“ skaitytojams pataria, jog geriausia detektorių tvirtinti tame kambaryje, kuriame miegama, ilsimasi ar jo prieškambaryje. „Tik jokiu būdu ne virtuvėje, kur gaminamas maistas“, – pabrėžė A. Ševelis. Detektorius reaguos į garus verdant maistą.

Anot pašnekovo, gyventojai turi žinoti, kad nuo gegužės 1-os privalomi tik dūmų detektoriai. Bet yra tokie detektoriai, kurie reaguoja ir į smalkes. Tokius detektorius jis ypač pataria įsigyti tiems, kurių sodybose yra senovinės, malkomis kūrenamos krosnys. „Gali kilti pavojus, kad visiškai neišdegus malkoms, užkišus sklendę pradės sklisti anglies monoksidas, arba smalkės“, – sakė inspektorius. Įprasti, tik į dūmus reaguojantys detektoriai kainuoja nuo 5–6 eurų, o ir į smalkes reaguojantys – nuo 20–30 eurų.

A. Ševelys, prieš perkant dūminius detektorius, pataria atsižvelgti, prie kokių lubų jį tvirtins. Jei tvirtins prie gelžbetoninių lubų, siūlo nusipirkti detektorius, kurių dangteliai prisitvirtina dviguba lipnia juosta. Tokių detektorių tikrai yra didmiesčių prekybos vietose, galima įsigyti internetu.

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai