TAURAGĖS KRAŠTO SKAUTŲ KONFERENCIJA: „SKAUTAVIMAS – GYVENIMO MOKYKLA“

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Gruodžio 1 d. šeštadienį nuo pat ryto Jurbarko viešojoje bibliotekoje būriavosi Tauragės krašto skautai. Čia vyko Lietuvos skautijos Tauragės krašto skautų konferencija. Iki pat vėlyvos popietės čia organizuota daug ir jiems, ir plačiajai visuomenės daliai, besidominčiai šiuo judėjimu, skirtų renginių. Renginyje dalyvavo visos Jurbarko miesto ir rajono draugovės – iš viso 5, viena atvyko iš Lukšių, Šakių rajono ir keletas jūrų skautų iš Tauragės. Iš viso – apie 70.  Konferencija buvo skirta paminėti skautybės šimtmetį Lietuvoje.

 

 

 

 

 

 

Buvo supažindinama su skautų istorija, skautų pilietiškumo, vertybinio, patyriminio ugdymo svarba, savanoryste ir kitais dalykais. Jos metu vyko XX–ojo konkurso „GRAŽIŲ  DAINELIŲ  DAUG  GIRDĖJAU“ 2019 atrankinis konkursas, buvo pristatyta Lietuvos skautijos keliaujanti paroda „Lietuvos skautai dalijasi šimtmečio akimirkomis“, su kavos pertraukomis ir įdomiais pokalbiais.

 Renginys prasidėjo vėliavų įnešimu ir sveikinimo kalbomis, vėliau visi buvo pakviesti pasiklausyti pranešimo „Pasaulio, Lietuvos, Tauragės krašto skautų istorija“. Po kavos pertraukos savo savanorystės įspūdžiais iš Ugandos dalijosi Tauragės skautų draugijos vadovė Rita Grigalienė.

 Po jos papasakotų įspūdžių, iliustruotų daugybe skaidrių iš tos šalies, vyko „Pašnekesiai prie skautiško laužo“. Penki jau patyrę skautai – nuo vadovų iki moksleivių ir skautų mamų – dalijosi savo patirtimi, mintimis apie tai, kaip dalyvavimas skautų veikloje pakeitė jų požiūrį į pasaulį, draugystę, žmonių bendruomenę ir dar daugybę dalykų. Tai moderatorė  jurbarkietė, dabar gyvenanti Vilniuje Milda Miliūnė, jos vyras, skautu tapęs neseniai, dirbęs Jurbarko policijoje, Tadas Miliūnas, Smalininkų Lidijos Meškaitytės mokyklos mokytoja ir skautų vadovė Jolita Štrimienė, patyrusi skautų vadovė smalininkietė Silvija Bialaglovytė, dabar gyvenanti Vilniuje, skauto Justino mama jurbarkietė Živilė Jakštienė ir skautas iš Lukšių Dominykas Urbštas. Tikrai verta buvo išgirsti, ką šie žmonės papasakojo, kokia patirtimi pasidalijo.

Konferencija baigėsi veikla atskirose grupėse: „Tarnystė Dievui – teikia prasmę gyventi“,  „Tarnystė Tėvynei – teikia prasmę gyventi“, „Tarnystė Artimui – teikia prasmę gyventi“. Užsiėmimus vedė prityrę skautų vadovai.

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai