Šimtmečio proga rinks geriausias Lietuvos seniūnijas

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga vyks Nacionalinis Lietuvos seniūnijų konkursas „Valstybę kuriame mes“. Nacionalinis seniūnijų konkursas, skatinantis seniūnijų aktyvumą ir bendruomeniškumą, bus vykdomas 2018 – 2019 metais. Pirmasis konkurso etapas – 2018 m. vasario mėn. 16 d., kuomet konkursas ir bus paskelbtas.

 

Konkurso tikslas – sutelkti Lietuvos seniūnijas kultūrinėms, pilietinėms iniciatyvoms, stiprinančioms valstybingumą; suteikti galimybę seniūnaitijoms, miestų, kaimų ir miestelių bendruomenėms, seniūnijų teritorijose veikiančioms nevyriausybinėms organizacijoms, įstaigoms ir institucijoms, kraštiečiams, verslui atskleisti savo kūrybines iniciatyvas, pilietinę savimonę ir patriotinę dvasią; puoselėti istorinį kultūrinį paveldą, didinti kultūros bei socialinių paslaugų prieinamumą vietos gyventojams.

 

Konkurse gali dalyvauti visos Lietuvos seniūnijos. Konkursui gali būti pristatomos jau įvykdytos ar šiuo metu vykdomos veiklos. Seniūnija gali teikti paraiškas ne daugiau, kaip 2 nominacijoms.

Seniūnijos galės pretenduoti į šias nominacijas: „Už pilietinę iniciatyvą valstybės stiprinimo labui“ „Už tautinės savimonės puoselėjimą“ „Už kūrybiškumo ugdymą“ „Už saugią Lietuvą“.

 

Konkurso dalyviams reiks užpildyti konkurso dalyvio anketas, kuriose reikės nurodyti nominaciją, į kurią pretenduojama; duomenis apie seniūniją, kaip pvz., gyventojų skaičių, seniūnijos teritorijoje esančias įstaigas; bendruomenių skaičių. Taip pat reikės aprašyti konkrečius pastarųjų penkerių metų darbus, veiklos rezultatus, akcentuojant, kas seniūnijos gyvenime, jos aplinkoje pasikeitė, kokias problemas pavyko išspręsti; apibūdinti, kaip seniūnija sugebėjo suvienyti seniūnijos teritorijoje gyvenančią bendruomenę nurodyti, kiek gyventojų įtraukta į aktyvią veiklą, tarp jų: vaikų iki 18 metų, jaunimo iki 35 m., kitų socialinių grupių; išvardyti, kiek ir kokių projektų parengta, kaip jie finansuoti, taip pat paminėti, kokiems darbams ir kiek lėšų gauta iš kitų šaltinių; pateikti kitą, pareiškėjų nuomone, aktualią informaciją pasirinktai nominacijai laimėti.

Specialiai šiam konkursui sudaryta vertinimo komisija pagal pateiktas anketas atinks iki 7 kandidatų kiekvienai nominacijai, jose lankysis ir iš jų išrinks geriausias seniūnijas kiekvienoje nominacijoje.

 

Konkurso iniciatorius – kultūros ministerija. Konkurso globėja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

 

Anketą ir konkurso nuostatas rasite Kultūros ministerijos puslapyje

 

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai