Seimo narys A. Anušauskas pristatė knygą „Aš esu Vanagas“

   
Straipsnis  2 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Penktadienio, lapkričio 30-ąją, Jurbarko viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta istoriko, mokslų daktaro ir Seimo nario Arvydo Anušausko neseniai išleista knyga „Aš esu Vanagas“. Tai išsamus tyrimas apie partizanų vadą Adolfą Ramanauską Vanagą.  

 

Kaip vakaro metu susirinkusiesiems pasakojo A. Anušauskas, ši knyga nėra atsakas į gerai žinomą  R.Vanagaitės akibrokštą, kuomet ji savo knygoje šį partizanų vadą įvardijo kaip bendradarbiavusį su KGB išdaviką.Tai, pasak istoriko, išsamus tyrimas ir atskleidimas žmogaus istorijos, kuri nebuvo iki galo atskleista. Tai istorijos tyrimas su įvairių sričių specialistų, medicinos ekspertų, grafologų, archeologų, teismo medicinos ekspertų išvadomis ir komentarais. A. Anušauskas detaliai papasakojo, kaip buvo renkami duomenys, jie lyginami, su kokiais žiauriais kankinimais susidūrė A. Ramanauskas Vanagas. Atskleidė ir visų kagėbistų bei budelių pavardes.

 Renginio metu buvo galima įsigyti šią knygą, tačiau susirinko tiek daug žmonių, kad jų visiems neužteko. Susitikimo metu svečias buvo apdovanotas rajono mero Skirmanto Mockevičiaus – jam įteikta knyga apie Jurbarką, taip pat ir Vadžgirio bibliotekininkės Erikos Žievienės sukurtu suvenyru su partizano nuotrauka. Šį susitikimą organizavę Jurbarko diskusijų klubo nariai, padėkoję už atvykimą ir pasidžiaugę itin pavykusiu vakaru, įteikė firminį klubo puodelį.   

Straipsnis  2 komentarų
Mūsų partneriai