Seimas leido savivaldos rinkimuose kandidatuoti nuo 18 metų

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Seimas iki 18 metų paankstino amžių, kurio sulaukus galima kandidatuoti į savivaldybės tarybą bei merus. Parlamentas birželio 14 dieną priėmė Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo pataisas, kuriomis nutarta atsižvelgti į užsienio valstybių patirtį ir leisti savivaldybės tarybos nariu rinkti nuolatinį šios savivaldybės gyventoją, kuriam rinkimų dieną yra sukakę 18 metų.Už naujas nuostatas balsavo 58 Seimo nariai, prieš – 4, susilaikė 48 parlamentarai.

Kaip pažymima aiškinamajame rašte, šiomis pataisomis tikimasi didesnio jaunimo įsitraukimo į savivaldos problemų sprendimo procesus ir pilietinio aktyvumo.

Pataisa įsigalios, kai ją pasirašys prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Šiuo metu savivaldos tarybų rinkimų įstatymas numato, kad į tarybas gali būti renkami ne jaunesni nei 20 metų asmenys.

Žinomas politologas Mažvydas Jastramskis šią žinią savo feisbuko paskyroje vertino taip: "Manau, kad tai geras sprendimas. Pirma, jis išplečia politines teises. Antra, sudaro daugiau galimybių į politiką įsitraukti jauniems žmonėms. Būtent nuo savivaldos įprastai prasideda politiko kelias - nėra prasmės jį taip riboti, jeigu jau balsuojama nuo 18. Kartu tai reiškia, kad dabar Lietuvoje sulaukęs 18 metų gali tapti meru, bet negali įsigyti skardinės alaus."

Priminsime, kad savivaldybių tarybų rinkimai vyks  2019 m. vasario–kovo mėn.

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai