Savaitgalis „netikėtai“ slidus – ligoninės priėmime nukentėję

Straipsnis  3 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

 

Šeštadienio rytas skubančius į turgų ar tvarkyti reikalų pasitiko nedraugiškai – slidūs šaligatviai vertė jurbarkiečius stvertis vienas kitam už parankės, ir žengti atsargiai, stengiantis išsilaikyti nepargriuvus. Vieniems pasisekė grįžti namo sveikiems, o kiti kelionę baigė ir Jurbarko ligoninės Priėmimo skyriuje. Šeštadienį užregistruoti 8, sekmadienį 5 pacientai, kurie kreipėsi dėl traumų. Įprastai tokių ligonių būna vienas kitas, o po „pasislidinėjimo“ susidarė ir eilutė. Neskaičiuojant tų, kurie į traumatologijos specialistus kreipsis šią savaitę arba nedideles traumas gydysis savarankiškai. „Ir nieko čia nuostabaus, netikėta žiema“, – taip ir panašiai juokauja internautai, dalindamiesi patirtimis, kaip pasisekė pasiekti vieną ar kitą norimą tašką. Ir vairuotojai, ir pėstieji dėl vienos ir tos pačios priežasties turėjo priekaištų „Jurbarko komunalininkui“ – slidūs miesto šaligatviai, ir dalis gatvių.  

 

Pirmadienio rytmetį pakalbintas UAB „Jurbarko komunalininkas“ direktoriaus pavaduotojas komunaliniam ūkiui  Arvydas Grigucevičius sako, kad darbuotojai šeštadienį dirbo ir kelius barstė nuo 6 val. ryto. „4 val. ryto dar slidu nebuvo. Maždaug nuo penktos valandos prasidėjo lijundra, ir mes šeštą jau suskubome į gatves“, – pasakoja A. Grigucevičius, tikindamas, kad dirbančio žmonių kiekio ir technikos yra pakankamai, tačiau vienu metu nuvalyti visas gatves neįmanoma. Vienos pabarstomos anksčiau, kitos vėliau.  

„Pirmiausia valomos ir barstomos pagrindinės gatvės, miesto centras, toliau važiuoja technika į pakraščius, Smukučiai mums irgi priklauso. Šeštadienį baigėme kelius barstyti apie 12 val.“, – sako „Jurbarko komunalininkas“ atstovas.

Pasak A. Grigucevičiaus, sudėtingesnė situacija su šaligatvių barstymu. „Šaligatvius visame mieste barsto valytojos. Jų šiuo metu devynios. Galit įsivaizduoti, kaip reikia spėti padaryti viską. Viskas atsiremia į finansus.  Šiemet su viešaisiais darbais labai mažai likę žmonių“, – atvirauja pašnekovas, palygindamas šį skaičių su tuo, kiek žmonių valė ir barstė šaligatvius prieš 10 metų. Tada dirbo ne 9, o  23 valytojos.

Gatves ir šaligatvius „Jurbarko komunalininkas“ barsto smėlio druskos mišiniu. Šiemet jo nupirkta panašiai kaip ir praeitais metais, 953 tonos, ir tokio kiekio, kaip tikina pašnekovas, tikrai užteks, nebent žiema būtų neįprastai ilga, su daug sniego. Tik kas iš tų tonų, jei jos negelbėja „netikėtai“ užklupus sniegui arba ledui.

Straipsnis  3 komentarų
Mūsų partneriai