Renovacijos kaina Jurbarke – apie 130 eurų už kv. m

Straipsnis  10 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Dešimt klausimų, kurie labiausiai rūpi apie renovaciją svarstantiems daugiabučių gyventojams.

Surinkta informacija ir patarimai iš susitikimo su miesto daugiabučių gyventojais, kurie dar prieš trejus ar ketverius metus apsisprendė renovuoti savo namus. Jie jau turėjo 2013–2014 metais parašytus investicinius planus, bet dėl įvairių priežasčių namų taip ir nepavyko renovuoti.  Į susitikimą praėjusią savaitę pakviesti gyventojai iš 30-ies tokių miesto daugiabučių atėjo gana gausiai – iš 15-os namų. Sukvietė, apie pasikeitusias renovacijos sąlygas pranešė bei naudingos informacijos suteikė rajono savivaldybės administracija, UAB „Jurbarko komunalininkas“ direktoriaus pavaduotojas Vytautas Stulgaitis ir „Šiaulių banko“ atstovas Dainius Rekevičius. Susirinkusieji sužinojo, kad pagal naujai priimtą įstatymą, kuris įsigaliojo nuo lapkričio 1 dienos, energijos taupymo priemonėms valstybės parama siekia 30 proc. (sienų šiltinimui, langų keitimui, laiptinės durų pakeitimui ir pan.). O jei name pertvarkoma šildymo sistema, modernizuojamas šilumos punktas, keičiami radiatoriai (Jurbarko rajone visi šie darbai vykdomi), tuomet valstybės parama – 40 proc.

Minėtų daugiabučių gyventojams reikia greitai apsispręsti, ar jie ir pasikeitusiomis sąlygomis nori renovuoti, nes reikės sudaryti naują investicinį planą, užpildyti reikalingus dokumentus ir pristatyti UAB „Jurbarko komunalininkas“ ar savivaldybei iki gruodžio 1 dienos. Susirinkusieji buvo nusiteikę kritiškai ir skeptiškai. Vieni atvirai sakė, kad buvo už renovaciją, bet dabar pradėjo abejoti ir prašė įtikinti, kodėl tai verta daryti, jei neapsimoka ekonomiškai. Tai, kad renovacija neapsimoka ekonomiškai, atvirai sako ir UAB „Jurbarko komunalininkas“ atstovai, nes renovacija kainuoja tiek pat visoje Lietuvoje, nesvarbu, kur gyveni – Jurbarke ar Vilniuje, nors buto vertė ženkliai skiriasi.

Naudingi patarimai tiems, kurie svarsto apie renovaciją

Kodėl patariama renovuoti?

Renovuotuose namuose ne tik patogiau, šilčiau, ne tik mažesnės šildymo sąskaitos, bet ir gražesnė aplinka. Rajono savivaldybė numatė, kur daugiausia renovuotų pastatų, ten tvarkomos ir viešosios erdvės, automobilių stovėjimo aikštelės, įrengiamos vaikų žaidimų aikštelės, apšvietimas, sutvarkomi šaligatviai. Kitas svarus argumentas – būtina atnaujinti pasenusius vamzdynus. „Jei jūs nerenovuosite, mes esame priversti ateinančią vasarą pakeisti magistralinius karšto vandens vamzdynus. Jie tokie skylėti ir tiek kartų mūsų taisyti, todėl vyrai juokauja, jog bijo pašviesti, kad šviesa nepadarytų naujos skylės“, – kreipdamasis į Algirdo g. 12 gyventojus sakė V. Stulgaitis, tikindamas, kad situacija su vamzdynais prasta visuose miesto daugiabučiuose.

Daugiau apie renovaciją naujausiame „Mūsų laiko“ numeryje, kurį galite įsigyti ir čia: http://www.mūsųlaikas.lt/el-laikrasciu-archyvas

Straipsnis  10 komentarų
Mūsų partneriai