Rajono socialinių darbuotojų problema aštrėja

Straipsnis  6 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Rajono savivaldybės administracija skelbė atranką Girdžių seniūnijos socialinio darbuotojo (0,5 etato dydžiu) pareigoms užimti (atlyginimas „popieriuje“ – per 215 eurų). Tuo pačiu metu buvo skelbta atranka Jurbarko miesto seniūnijos socialinio darbuotojo pareigoms užimti (atlyginimas „popieriuje“ apie 430 eurų).

Anot rajono savivaldynės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausioios specialistės Editos Pažereckaitės, kuruojančios personalo klausimus, atsiliepė vienintelis kandidatas, panoręs dirbti socialinį darbą Jurbarko miesto seniūnijoje. Jis greičiausiai ir bus priimtas į darbą. Tas pats skelbimas Girdžiuose nesulaukė nė vieno kandidato. Pakalbinta specialistė patikino, kad šiais darbo skelbimais niekas nesidomėjo – nei skambino, nei kitaip teiravosi. Anot specialistės, didesnio susidomėjimo sulaukia atrankos į valstybės tarnybą ar vadovus. Pasak E. Pažereckaitės, sudėtinga surasti darbuotojų, kai jiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kelia labai aukštus reikalavimus, o atlyginimas mokamas menkas, vos minimumas. Be to, į Girdžius tektų važinėti savo transportu ir savo lėšomis – kelionės išlaidos neapmokamos. Abu darbo skelbimai atsirado po to, kai šias pareigas ėjusios moterys išėjo nėštumo ir gimdymo atostogų.

Socialinių darbuotojų problema tik aštrės. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja, kad nuo sausio mėnesio savivaldybėse turėtų atsirasti 200 naujų socialinių darbuotojų, o vaiko teisių specialistų padaugėtų 143. Tačiau yra taip, kad socialinių darbuotojų jau yra sunku surasti ne tik Jurbarko rajono, bet ir Vilniaus miesto savivaldybei. LrytasTV informuoja, kad laisva pareigybė Vilniaus miesto savivaldybėje į Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausiojo specialisto pareigas (515,77 eurų į rankas), laisva pareigybė į Pagalbos vaikui organizavimo poskyrį vyriausiojo specialisto pareigas, dar viena laisva pareigybė – teisininko. Yra laisvi etatai, tik nėra norinčių dirbti už tokį atlyginimą. Socialinių darbuotojų etatų išlaikymu turės pasirūpinti rajono savivaldybės – ministerija apie jokias papildomas lėšas nekalba.

Rajono savivaldybės administracija daugiau priimti socialinių darbuotojų neplanuoja. Tai „Mūsų laikui“ patikino rajono savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė spaudos konferencijoje tuoj po birželio 29-osios tarybos posėdžio. Bet rajono vadovybė galvoja apie kitą ministerijos skelbiamą naujovę. Nuo rugsėjo pirmos dienos kiekvienoje savivaldybėje turėtų veikti tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorius, kuris turėtų rūpintis, kad visos paslaugos, reikalingos vaikui, egzistuotų. Jis koordinuotų sveikatos, švietimo, vaiko teisių apsaugos užtikrinino ir kitas sritis. Rajono administracijos vadovė patikino, kad apie tokį koordinatorių galvojama – svarstoma, kad tokias pareigas galėtų atlikti vienas iš dabartinių Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus darbuotojų.

Straipsnis  6 komentarų
Mūsų partneriai