Rajono bendras mokinių skaičius šiais metais liko nepakitęs

Straipsnis  5 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Šiandien startavo naujieji mokslo metai. Jurbarko mieste ir rajone skambutis į klases sukvietė beveik tiek pat moksleivių, kaip ir praėjusį rugsėjį. Preliminariais skaičiavimais, Jurbarko miesto ir rajono mokyklose mokysis kiek daugiau nei 3100 mokinių. Pernai rugsėjo 1-ąją pasitiko 3099.

Vienos mokyklos labiau patenkintos rezultatais, kitos mažiau, bet nerimas jau išsklaidęs – prasideda rimti darbai. Bendras mokinių skaičius rajone šiais metais išlieka beveik nepakitęs, tik pirmokėlių sulaukta kiek mažiau. Mokyklos sulaukė 240 pirmokų, 18 mažiau nei praėjusiais metais. Pirminiais duomenimis, Jurbarko Naujamiesčio pagrindinė mokykla formuoja tris pirmokų klases, Vytauto Didžiojo pagrindinė – dvi. Šios dvi pagrindinės mokyklos nebeformuoja 9 klasių. Šiais mokslo metais išleidusios dešimtokus, jos nuo kitų metų pakeis statusą – taps progimnazijomis.

Visus miesto mokyklų devintokus po savo stogu priglaudė Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija, sukomplektavusi penkias devintokų klases.

Smalininkų technologijų ir verslo mokykla, taip pat turėjusi galimybę formuoti 9 gimnazinę klasę, nesurinko privalomo mokinių skaičiaus.

Tiek rugpjūčio paskutinėmis dienomis, tiek ir šiandien, daugelio ugdymo įstaigų vadovai nėra tikri nei dėl mokinių skaičiaus, nei dėl klasių komplektų. Ypač kaimiškose vietose, kuomet vienas mokinys lemia, liks atskira klasė ar jungtinė. Toks klausimas kyla ir Vadžgirio pagrindinei mokyklai – dėl šeimos gyvenamosios vietos keitimo 5 ir 6 klasė tampa jungtine.

Dideli pasikeitimai Rotulių bendruomenėje – nesurinkus reikiamo mokinių skaičiaus, Jurbarkų darželio-mokyklos Rotulių skyriuje nutraukiamas pradinio ugdymo programos vykdymas.

Daugiau apie tai laikraštyje „Mūsų laikas“.

Straipsnis  5 komentarų
Mūsų partneriai