Pavojingas apsauginio darbas Jurbarke – ne tik grasina, bet ir keršija

Straipsnis  3 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Klaipėdos prekybos centre žiauriai nužudytas apsaugos darbuotojas atskleidė, kiek daug visuomenėje yra žmonių, kurie jaučia priešiškumą visiems, kurie palaiko tvarką ir neleidžia elgtis taip, kaip jie nori. Pagrindinė prekybos centrų apsaugininkų problema – apsivagiantys teisti asmenys, kurie jaučiasi nebaudžiami ir kuriems nėra ko prarasti. Tai „Mūsų laikui“ patvirtino ir jurbarkietis apsaugos darbuotojas Andrius Pacuvija, devintus metus dirbantis viename iš Jurbarko prekybos centrų.

Visuomenę sukrėtė siaubingas įvykis Klaipėdoje. Pranešimas apie nelaimę buvo gautas sausio 5 dieną, 19.10 val. Gautas pranešimas, kad prekybos centre „Akropolis“ apsaugos poste asmuo peiliu mirtinai sužalojo apsaugos darbuotoją (gim. 1993 m.). Įtariamasis (25–30 metų amžiaus) pabėgo. Paaiškėjo, kad prekybos centro „Akropolis“ apsaugos darbuotojui sulaikius vagyste įtariamą asmenį, šis jam peiliu perpjovė gerklę. Tą patį vakarą, apie 22.30 val. Taikos pr. Klaipėdoje, motinos bute, Klaipėdos apskr. VPK Patrulių rinktinės Mobilaus būrio pareigūnai sulaikė apsaugos darbuotojo nužudymu įtariamą asmenį. 1988 m. gimęs vyras yra klaipėdietis. Pirminiais duomenimis, neteistas.

„Nėra dienos, kada negalvočiau mesti darbo“, – „Mūsų laikui“ prisipažino Andrius. Kaip tik tą dieną, kai įvyko tragedija Klaipėdoje, jurbarkietis, prieš uždarant parduotuvę Jurbarke, sulaikė apsivogusį vyrą. Paaiškėjo, kad šis yra iš Šakių miesto, 12 metų sėdėjęs kalėjime ir tik prieš dvejus mėnesius grįžo į laisvę. „Kol atvyko policija, teko prisiklausyti tokių jo grasinimų, kad man bus dar blogiau nei mirtis. Mūsų darbas yra labai sudėtingas visais atžvilgiais. Drąsiai galiu teigti, kad kuo toliau, tuo dirbti sunkiau“, – sako Andrius. Jo darbo vieta ta pati, tik keitėsi apsaugos firmos, kuriose jis dirbo. Šiuo metu jis dirba saugos tarnyboje „GRIFS AG“.

Pavojingiausi – teisti asmenys

Andrius pasakoja, kad jam nuolat tenka gintis nuo piktų, nedrausmingų ir mėgstančių paimti, kas ne vietoje, asmenų. Tokių situacijų būna kone kasdien. Apsaugos darbuotojas pasakoja, kad įtariami vagyste asmenys retai kada būna ramūs. „Ramūs būna tol, kol neišgirsta, kad kviečiama policija“, – sakė jis. Andrius taip kalba ne apie vietinius „latrelius“. Sako, pastarieji jį žino, kartais pašūkauja, bet viskas tuo greitai baigiasi. Problemas kelia iš kalėjimo grįžusieji. Ypač tie, kurie sėdėjo už sunkius nusikaltimus, žmogžudystes. Šie asmenys neprognozuojami. Ir, kaip taisyklė, būna apsvaigę. Nuo alkoholio ar narkotikų. Anot Andriaus, tokie asmenys kiša į kišenes viską, kas prekybos centre vertinga, o sulaikyti pradeda grasinti, kartais priešinasi. Andrius pasakoja, kad ne kartą jam teko ir dujų balionėliu agresyvius asmenis tramdyti, ir antrankius panaudoti. Teko ir pačiam nukentėti. Vaikščiojo praskeltomis lūpomis, pramušta nosimi. Pasirodo, apsaugos darbuotojams leidžiama turėti tik dujų balionėlį bei antrankius. Jokių elektrošokų ir kitų panašių ginklų neturi ir negali turėti.

Grasina ir kerštauja

Apsivogusieji ne tik grasina, bet ir keršija. Andrius pasakojo, kad yra išdaužę ir jo automobilio langus, ir padangas subadę. „Čia normalu, nes kažkam trukdome lengvą pinigą pasidaryti. Manau, kad su tomis pačiomis bėdomis susiduria ir policijos pareigūnai“, – sako vyras, patikinęs, kad apsaugos darbuotojai nesijaučia saugūs. Pasakoja, kad sulaikęs bet kokį asmenį jis turi įvertinti savo galimybes ir situaciją – susistvarkys vienas pats ar reikės kviesti patruliuojantį ekipažą. Poste jis budi vienas, o prekybos centro kolektyve dirba vien moterys.

Apsaugos darbuotojams tenka susidurti ir su problemų dėl psichinės sveikatos turinčiais asmenimis. Andrius prisiminė vieną jurbarkietį, kuris, kai tik prisigeria, ateina į prekybos centrą šaukdamas „Alach Achbar“ ir grasina visus išžudyti. Andrius pasakojo, kad paskutinį kartą tą vyrą penkiese į policijos ekipažą vedė.

Jurbarke vagiliauja ne tik vietiniai. Andrius vardija, kad per jo devintus darbo metus prekybos centrą bandė apvogti Baltarusijos futbolo klubo nariai, Rusijos, Rumunijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Kazachstano piliečiai ir net viena JAV pilietė. „Ir šie visi užsieniečiai buvo mandagūs ir nepikti. Ko nepasakyčiau apie apsivogusius lietuvius“, – sakė jis.

Andrius prisiminė, kad praėjusiais metais panašiu metu buvo iškelta byla Vilniaus miesto gyventojai, kuri iš jo saugomo prekybos centro Jurbarke bandė pavogti prekių už 153 eurus. Tai buvo skutimosi peiliukai, alkoholis ir lašiša.

Nesumuštas rekordas

Prieš šešerius metus vienas nepilnametis iš Andriaus saugomo prekybos centro bandė išnešti alkoholio už tuo metu 700 litų (apie 200 eurų). Kaip jis pasiaiškino? „Nieko jie neaiškina. Tyli. Tuo labiau, jei nepilnamečiai. O suaugusieji tiesiai šviesiai sako, kad vagia ne iš manęs, o iš milijonierių“, – pasakojo Andrius. Vogtas prekes tie asmenys paprastai bando parduoti už pusę kainos.

Straipsnis  3 komentarų

Rekomenduojame perskaityti

Mažąją kultūros sostinę šiemet turi ir Jurbarkas. Sveikinimai vadžgiriečiams!

Mažąją kultūros sostinę šiemet turi ir Jurbarkas. Sveikinimai vadžgiriečiams!  0

Esant ekstremalioms vairavimo sąlygoms galima mokinių į mokyklas nevežti

Esant ekstremalioms vairavimo sąlygoms galima mokinių į mokyklas nevežti  0

Jurbarkiečių PRIORITETAI renkantis šildymą – PIGIAI IR PATOGIAI

Jurbarkiečių PRIORITETAI renkantis šildymą – PIGIAI IR PATOGIAI  1

Finansavimas skirtas ir Jurbarko PSPC

Rajono pirminės sveikatos priežiūros įstaigoms – šimtatūkstantinė parama  1

Laisvės gynėjams pagerbti – visuotinė akcija ir renginiai

Laisvės gynėjams pagerbti – visuotinė akcija ir renginiai  0

Gyventojai, kuriems bus reikalingi į aikšteles atvežti naudoti tinkami daiktai, galės atvažiuoti į DASA ir nemokamai pasiimti juos naudojimui. Jurbarko rajono savivaldybės didžiųjų atliekų surinkimo aikštelės adresas: Statybininkų g. 4E, Jurbarkas.

Gruodį Jurbarko rajone pradėta pakartotinai naudoti atliekas  0

Džiugi naujiena Jurbarko gyventojams – atsidarė „Antėja laboratorija“!

Džiugi naujiena Jurbarko gyventojams – atsidarė „Antėja laboratorija“!  3

Kalėdinio parkelio kūrėjams – padėka už miestui dovanotą grožį

Kalėdinio parkelio kūrėjams – padėka už miestui dovanotą grožį  1

VRK kviečia gyventojus dalyvauti nuotraukų konkurse

VRK kviečia gyventojus dalyvauti nuotraukų konkurse  0

Panemunės pilyje  – kalėdinių puokščių konkurso apdovanojimai

Panemunės pilyje – kalėdinių puokščių konkurso apdovanojimai  0

Astrologė Lolita Žukienė

Sėkmės horoskopas 2019-iesiems – geltonosios žemės Kiaulės metams  1

2019-ųjų naujovės sveikatos srityje

2019-ųjų naujovės sveikatos srityje  5

LRT tyrimas. Už mokesčių mokėtojų pinigus – „medžiotojų“ kelias Jurbarko rajone (sužinokite, kas medžioja Jurbarko miškuose)

LRT tyrimas. Už mokesčių mokėtojų pinigus – „medžiotojų“ kelias Jurbarko rajone (sužinokite, kas medžioja Jurbarko miškuose)  10

Šimkaičių bendruomenė su jaunimu išjudino miestelį

Šimkaičių bendruomenė su jaunimu išjudino miestelį  0

Nauja „Gulbelės“ parduotuvė S. Daukanto gatvėje

Nauja „Gulbelės“ parduotuvė S. Daukanto gatvėje  4

Jurbarke vykusiuose renginiuose SMURTUI SAKĖME NE

Jurbarke vykusiuose renginiuose SMURTUI SAKĖME NE  0

Miškininkai gyventojams dovanos eglės šakas

Miškininkai gyventojams dovanos eglės šakas  0

Seminaras ūkininkamas

Seminaras ūkininkamas  0

Renovacijos brokas velkasi ilgiau nei penkmetį

Renovacijos brokas velkasi ilgiau nei penkmetį  0

Biudžetą liberalas Ričardas Juška parėmė savo balsu

Biudžetą liberalas Ričardas Juška parėmė savo balsu  7

Aktuali informacija dėl pirotechnikos priemonių platinimo ir naudojimo

Aktuali informacija dėl pirotechnikos priemonių platinimo ir naudojimo  0

Vienintelė budinti globotoja Jurbarko rajone: konvejeriu paimami vaikai – mitas

Vienintelė budinti globotoja Jurbarko rajone: konvejeriu paimami vaikai – mitas  0

Pirmoji kalėdinė mugė – startas kūrėjams ir pirkėjams

Pirmoji kalėdinė mugė – startas kūrėjams ir pirkėjams  0

„Sakome smurtui – Ne“

„Sakome smurtui – Ne“  0

Mūsų partneriai