Monitoriai: kaip išsirinkti geriausią monitorių kompiuteriui?

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Kompiuterių monitorių pasirinkimas šiandien tikrai nėra mažas, tad vartotojams neretai kyla klausimas, kokie pasirinkimai galėtų būti pačiais geriausiais. 1a.lt parduotuvėje rasite iš tiesų labai didelį siūlomų monitorių pasirinkimą, tad galėsite pasirinkti tokį, kuris puikiai pateisintų jūsų poreikius.

Monitoriai gali būti pritaikyti ne vien tik darbui, bet taip pat ir žaidimams ar kitoms pramogoms, todėl  atsižvelgę į tam tikras svarbiausias savybes apsispręsti galėsite kur kas paprasčiau. Taigi, į ką būtina atsižvelgti ieškant tinkamiausio monitoriaus?

Monitoriaus paskirtis

Kompiuterių monitoriai  pagal paskirtį yra skirstomi į tris grupes – jie gali būti universalūs, pritaikyti darbui ar pramogoms. Įvertinę, kam dažniausiai naudosite monitorių, ir tai gali leisti paprasčiau priimti tam tikrą sprendimą.:

  • Žaidimams skirti monitoriai pasižymi itin greitu reakcijos laiku – specialistai rekomenduoja rinktis tokį monitorių, kurių reakcijos laikas būtų ne didesnis nei 2 ms;
  • Darbui skirti monitoriai išsiskiria aiškiu ir ryškiu vaizdu. Jei jums tenka dirbti su įvairiais grafiniais elementais, tokiu atveju puikiai pasiteisins monitoriai, kurių ryškumas yra ne mažesnis nei 300 cd/m², o kontrastas – bent 3000:1;
  • Universalus monitorius yra pritaikytas viskam po truputį, tad jis taip pat gali būti puikiu pasirinkimu. Dažniausiai pakanka tokio monitoriaus, kurio reakcijos laikas yra 5 ms, o kontrastas – 1000:1.

 Foto: Shutterstock.com

Monitoriaus ekranas

Be abejo, visada tikimasi, kad monitoriaus vaizdas bus pakankamai aiškus ir ryškus, tačiau taip pat nevargins akių. Taigi, renkantis patį tinkamiausią monitorių labai svarbu pakankamai dėmesio skirti ekrano parametrų vertinimui – tai leis rasti patį tinkamiausią pasirinkimą.

  • Monitoriaus ekrano formatas gali būti labai įvairus. Nors šiandien dažniausiu pasirinkimu tampa 16:9 arba 16:10 proporcijų ekranai, tačiau darbui su tekstais taip pat gali būti pasirenkami ir 5:4 arba 4:3 monitoriai;
  • Ekrano matymo kampas apibrėžia tai, ar monitoriuje rodomas vaizdas bus pakankamai aiškus į ekraną žiūrint iš šono. Tam tikrais atvejais į ekraną tenka žvelgti ne vien tik tiesiai, tad palanku rinktis monitorių, kurio matymo kampas yra 170/160 arba dar daugiau;
  • Monitoriaus matrica taip pat padeda apibrėžti vaizdo kokybę – pavyzdžiui, jei yra pasirenkami monitoriai su IPS matrica galima džiaugtis itin ryškiomis ir sodriomis spalvomis.

Foto: Shutterstock.com

Renkantis monitorių dažniausiai dar iš anksto numatoma, kiek pinigų tam galima paskirti, ir kur monitorius bus pastatytas. Monitoriaus dydis ir gamintojas dažniausiai yra du svarbūs kriterijai, kurie turi didelę įtaką šios produkcijos kainai, taigi, įvertinkite, ar jus dominanti produkcija tikrai puikiai atitinka jūsų poreikius bei finansines galimybes. Didelės įstrižainės monitorius įprastai kainuoja brangiau, tad palanku įvertinti tai, koks dydis būtų optimaliu pasirinkimu. Gana dažnai perkami nuo 21,5 iki 27 colių įstrižainės įrenginiai, tačiau nebūtina tuo apsiriboti. Įvertinę, kur statysite monitorių, galėsite lengviau priimti tam tikrą sprendimą. Monitoriaus gamintojas – taip pat labai svarbus kriterijus. Šiuo metu itin palankiai vertinami  Acer, Asus, BenQ, AOC, Dell, HP, Iiyama, Philip ir Samsung monitoriai, tačiau įvairių pasirinkimų galite rasti ir kur kas daugiau. Taigi, galite pasidomėti, kokiomis savybėmis pasižymi įvairių gamintojų monitoriai, ir tai jums padės rasti pačius palankiausius pasirinkimus. 1a.lt  parduotuvėje monitorių galėsite pasirinkti ir pagal nustatytas kainas – pasirinkę tam tikrą kainų intervalą rasti tam tikros tinkamiausios produkcijos galėsite kur kas paprasčiau. Renkantis monitorių taip pat palanku atsižvelgti ir į tam tikras papildomas savybes: įvertinkite, koks yra įrenginio jungčių tipas, ar monitorius geba atkurti  3D vaizdą, ar yra galimybė reguliuoti monitoriaus padėtį, ir t.t.

Užs. str. Nr.1810 

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai