Mokesčiai už žemę dusina sklypų savininkus – prašė rajono tarybos pagalbos

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Žemės mokesčių klausimas Jurbarko rajono savivaldybės tarybos nariams ir toliau neduoda ramybės. Prieš porą savaičių neeiliniame posėdyje priimtas sprendimas suteikti 50 procentų žemės mokesčio lengvatą žemės savininkams už žemės ūkio paskirties žemės sklypus, nepalengvino turinčių kitos paskirties sklypų ar nuomojančių valstybinę žemę gyventojų mokestinės prievolės. Daugumai jų už žemę reikia mokėti kur kas daugiau nei praėjusiais metais, tad dalis mokesčio smaugiamų gyventojų kreipėsi į savivaldybės tarybą su prašymu sumažinti arba visai atleisti nuo 2018 metų žemės mokesčio. Tarybos nariai ketvirtadienį vykusiame Tarybos posėdyje dėl žemės nuomos mokesčio sprendimo taip ir nepriėmė, nors komitetuose buvo linkę iš dalies ją trims pareiškėjams suteikti, o daugumai individualių prašymų pareiškėjų suteikė skirtingą procentinę lengvatą, pritaikydami ją taip, kad žemės mokestis nebūtų didesnis nei buvo 2017 metais (su tada pritaikyta 20 proc. lengvata).

Padidino tarifą už žemės nuomą

Valstybinės žemės nuoma šiemet pabrango ne tik dėl Registrų centro perskaičiuotų verčių, bet ir dėl didesnio savivaldybės nustatyto žemės mokesčio tarifo. Gerokai padidinti valstybinės žemės nuomos kainą, kad jos neapsimokėtų pernuomoti brangiau, paprašė ūkininkų sąjunga. Jurbarko ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Jovarauskas susitikime su žemės savininkais patvirtino, kad tai ūkininkų sąjungos inicijuotas prašymas, nes tiek visoje Lietuvoje, tiek mūsų rajone yra labai daug išnuomotos valstybinės žemės, kuri yra pernuomojama neteisėtai. „Aš net žinau vardus ir pavardes tų žmonių, ir jie ne Jurbarko rajone, ir neina sukontroliuoti, nes viskas vyksta pusiau įstatymiškai“, – kalbėjo R. Jovarauskas.

Tokia pozicija kirto per kišenę sąžiningai ūkininkaujantiems ir valstybinės žemės plotus besinuomojantiems gyventojams. Jei nuosavai žemės ūkio paskirties žemei mokesčio tarifas buvo nustatytas 1,15, tai nuomojamai iš valstybės žemei –  1,7 proc. Registrų centrui perskaičiavus žemės vertę, ir pritaikius tą tarifą  už išnuomotus žemės ūkio paskirties valstybinės žemės sklypus, lyginant su 2017 metais, padidėjo ir žemės mokesčio kaina.

Pakeitę miesto ribas – pakėlė ir mokestį

Taip pat Taryba gavo dešimt individualių prašymų sumažinti žemės mokestį už nuosavybės teise priklausiančius sklypus. Visi jie Jurbarko mieste, kur žemės vertė kur kas didesnė nei rajone. Išplėtus teritorines Jurbarko miesto ribas, dalis gyventojų atsidūrė tokio perskirstymo žabangose. Priminsime, kad ir praėjusiais metais beveik visi šie asmenys prašė atleisti nuo mokesčio arba jį sumažinti. Tarybos nariai tada gana skeptiškai pažiūrėjo į šią problemą, kai kurie iš jų – ir su kritika. Gal dėl tos priežasties šiemet į savivaldybės komitetų posėdžius atėjo tik vienas kitas iš prašančiųjų lengvatos – dauguma išdėstė padėtį prašymuose ir atsakymo laukė Tarybos posėdyje. 

Visą straipsnį skaitykite „Mūsų laike“

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai