Miesto priežiūra pabrango iki pusės milijono: gyvename ne pagal kišenę?

Straipsnis  9 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Aplinkos tvarkymo darbai pabrango iki daugiau nei pusės milijono eurų. Jurbarko miesto priežiūrai šiais metais savivaldybės biudžete UAB „Jurbarko komunalininkui“ numatytos sumos, 420 tūkst. eurų, neužteko. Rugsėjo 27 dienos rajono savivaldybės tarybos sprendimu šiai savivaldybės įmonei už miesto tvarkymo darbus papildomai iš biudžeto skirta 100 tūkst. eurų. Rajono valdžios atstovai aiškino, kad biudžete šiems darbams nebuvo skirta tiek pinigų, kiek reikia, padaugėjo užsakymų, buvo daugiau švenčių, todėl reikėjo miestą dažniau tvarkyti. Pačios bendrovės atstovai aiškina, jog vykdo miesto seniūnijos užsakymus. Miesto seniūnas Romualdas Kuras tarybos posėdyje pasakojo, kad prižiūrimi plotai didėja, o tiems darbams skirta suma išlieka panaši, kokia ji buvo prieš 10 metų, kuomet nebuvo nei paimsrio zonos, panemunės, Jaunimo parko, o tereikėjo tvarkyti tik miesto centrą.

Opozicijos atstovai tokią situaciją vertina paprastai. Gyvenama ne pagal kišenę, nesilaikoma tvarkos ir drausmės – tai blogas pavyzdys kitiems – kiek paprašo, tiek lėšų ir atseikėja. Kai kurie rajono seniūnai tos diskusijos klausydami taip pat nepatenkinti burbėjo, kad jie dar ne tokius plotus prižiūri, bet stengiasi verstis su ta pinigų suma, kurią gauna. Rajono savivaldybės tarybos daugumos balsais miesto seniūnijai iš biudžeto apyvartinių lėšų likučio teko 100 tūkst. eurų. Ta suma skirta apmokėti už jau atliktus ir planuojamus šiais metais atlikti miesto tvarkymo darbus, kuriuos seniūnijos užsakymu atliko UAB „Jurbarko komunalininkas“. 100 tūkst. eurų – viena iš rajono savivaldybės biudžeto tikslinamų eilučių, tačiau būtent ji sulaukė daugiausiai ginčų ir klausimų. Rugsėjo mėnesio tarybos posėdžio vienas iš klausimų buvo rajono savivaldybės biudžeto pakeitimas – tikslinamas pajamų ir išlaidų planas, perskirstomos naujai gautos ir sutaupytos lėšos. Šį sprendimą labiausiai kritikavo opozicijoje esantys tarybos nariai liberalai bei Valstiečių ir žaliųjų frakcijos atstovai.

Reikia gyventi pagal kišenę, o ne taip, kad paprašysiu ir padarys. Tuos pačius argumentus jie kartojo ir svarstydami komitetuose, ir tarybos posėdyje. Kokiems konkrečiai darbams, būtiniems ar papildomiems, prireikė ar reikia šios sumos, negalėjo deramai atsakyti ir komitete dalyvavęs UAB „Jurbarko komunalininkas“ atstovas. Jo paaiškinimas toks, kad jie neišsitenka į biudžetą, nes didelius miesto plotus reikia prižiūrėti; norisi, jog miestas gražesnis būtų, todėl reikia dažniau tvarkyti.

Administracijos direktorė Vida Rekešienė atsakė tik tiek, kad komunalininkų poreikio nepatenkino formuodami biudžetą, o paskutinės sąskaitos itin didelės todėl, kad daugiau užsakymų ir darbų padaryta. Ji patikino, kad numatomų skirti pinigų turėtų užtekti iki metų pabaigos.

Visą straipsnį skaitykite spalio 5 dienos numeryje.

Straipsnis  9 komentarų
Mūsų partneriai