„Lietuvos patriotų“ laidoje garsiai skambės ir Jurbarko vardas

Straipsnis  29 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Sausio 5 dieną per LRT televiziją startuojančią laidą „Lietuvos patriotai“ bus ypač įdomu žiūrėti ir jurbarkiečiams. Laidose susigrums 27 mažieji Lietuvos miestai, tarp kurių ir Jurbarko krašto komanda. Savo muzikos, istorijos, geografijos ir kitas žinias apie Lietuvą pasitikrins ir Jurbarko kraštui atstovaus penki jurbarkiečiai.

Žinomiausias komandos narys – dainininkas, įvairių realybės šou ir TV projektų dalyvis Deividas Bastys. Deividui šis projektas nebuvo didelė naujiena, nes jis jau buvo dalyvavęs panašiame, kuomet buvo renkamas „Lietuvos Supermiestas“. „Šį kartą pasiūlymą atstovauti savo gimtajam miestui gavau iš laidos prodiuserių“, – „Mūsų laikui“ sakė jis. Kodėl sutiko žaisti? „Save laikau Jurbarko patriotu, kaip ir kiti komandos nariai, todėl su mielu noru ir dalyvauju“, – tvirtino dainininkas, kurio žodžiais, patriotas – tai tas, kuris ne žodžiais, o idėjomis, veiksmais prisideda prie savo gimto krašto gerovės.

Kiti Jurbarko komandos nariai – archeologas Vytautas Juškaitis, renginių organizatorius Darius Kalinauskas, Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėjas Ernestas Sinkus ir Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos IV GF klasės mokinė, sportininkė Sandra Žievytė. Jurbarkiečiai rungėsi pogrupyje su Veisiejų ir Anykščių komandomis.

LRT savo svetainėje rašo, kad projekto sumanytojo Edmundo Jakilaičio ir režisieriaus Andriaus Lygnugario teigimu, šis projektas bus išskirtinis ne tik vien su Lietuva susijusiais klausimais ir užduotimis, bet ir savo koncepcija – kitaip, nei įprasta, čia jėgas surems mažesnieji šalies miesteliai.

Režisieriaus A. Lygnugario teigimu, projektą inspiravo artėjantis Lietuvos valstybės šimtmetis. „Tai yra puiki proga pasitikrinti, kokie patriotai mes esame ir ką žinome apie Lietuvą“, – kalbėjo režisierius. Su juo sutiko ir E. Jakilaitis: „Šis projektas apima daugybę klausimų ir užduočių, susijusių su Lietuva. Juk kas daugiausiai žino apie Lietuvą – istoriją, geografiją, gamtą, papročius, tas tarsi ir yra didžiausias patriotas.“

Į pirmos laidos filmavimą susirinkusius dalyvius stebino netikėta scenografija: tolumoje matėsi Lietuvos laukų vaizdai, viršuje, šalia prožektorių, „skraidė“ gandrai, prie Deivydo Zvonkaus suburtos gyvo garso grupės kabojo oro balionas, kuriame įsitaisė vokalistės Liepa, Kotryna ir Justė, o šalia vedėjos stovėjo Lietuvos vėliavos spalvomis išdažyta karvė.

Kiekvienoje laidoje besirungiančioms trims komandoms talkins viršaičiai – Beata Tiškevič, Marius Repšys, Giedrius Savickas. „Tačiau tai – tik papildoma pagalba. Manau, ir patys miestai puikiai susidoros su užduotimis“, – prieš pirmosios laidos filmavimą mintimis dalijosi režisierius A. Lygnugaris. Jurbarkiečiams talkino aktorius M. Repšys.

Žaidime dalyvaujantys miestai turės galimybę išmėginti save ir pažinti Lietuvą septyniose skirtingose rungtyse: „Rikiuotė“, „Atspėk melodiją“, „Etnografinis sportas“, „Žymios Lietuvos vietos“, „Dėlionė“, „Atspėk žodį“, „Tiesa ar melas“.

Projektą LRT televizija pradės transliuoti po Naujųjų metų. Mažųjų Lietuvos miestų kovas LRT žiūrovai galės stebėti net 18 savaičių. Pirmoji „Lietuvos patriotai“ laida – sausio 5 dieną, 21.30 val. per LRT televiziją.

„Mūsų laiko“, lrt.lt inf.

Straipsnis  29 komentarų
Mūsų partneriai