Lietuvoje sukurtas naujas greitosios medicinos pagalbos automobilis - jau Jurbarko PSPC kieme

   
Straipsnis  2 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Į gatves išriedėjo 22 „Volkswagen Crafter 4motion“ greitosios medicinos pagalbos (toliau GMP) automobiliai. Dar 50 naujų „Fiat Ducato“ GMP laukia savo eilės. Juos LR sveikatos apsaugos ministerijos užsakymu sukūrė „Altas komercinis transportas“. Vienas toks naujas greitosios pagalbos automobilis skirtas ir Jurbarko rajono pirminės sveikatos priežiūros centrui (PSPC).  Kaip „Mūsų laikui“  patvirtino šios gydymo įstaigos direktorė Remigija Mencienė, naujasis automobilis jau nuo ketvirtadienio, birželio 28 dienos, PSPC kieme ir ilgainiui pradės darbą - šiuo metu baigiami tvarkyti reikalingi dokumentai, sudaromi grafikai.

Kaip informavo Sveikatos apsaugos ministerija, po po vieną automobilį skirta Akmenės rajono greitosios medicinos pagalbos centrui, Anykščių rajono, Jurbarko rajono, Pasvalio, Šilutės, Vilkaviškio, Zarasų rajono bei Prienų rajono pirminės sveikatos priežiūros centrams, Vievio sveikatos priežiūros centrui, Jonavos ir Kaišiadorių greitosios medicinos pagalbos stotims, Ignalinos rajono poliklinikai, Molėtų rajono greitosios medicinos pagalbos centrui, po 2 – Kėdainių, Pakruojo rajono ir Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centrams, 3 – Vilniaus rajono centrinei poliklinikai. 

Šie GMP automobiliai priskiriami B klasei, todėl yra pritaikyti pacientų pervežimui, pirminei jų apžiūrai ir būklės stebėjimui. Juose sumontuota moderni automatinė gaivinimo sistema, pakeičianti rankinį širdies masažą, taip pat daugiau nei 250 kg kelianti, ypatingai lengva stuburo imobilizavimo lenta, paciento transportavimo kėdutė bei modernūs daugiafunkciniai neštuvai.

Numatyta, kad trūkstamą medicininę įrangą automobilius eksploatuosiančios įstaigos susikomplektuos individualiai, pagal konkrečius poreikius. GMP automobilių medicinos skyrius yra pritaikytas dviejų medikų darbui.

Visi automobiliaiyra „Euro 6“ kategorijos, todėl atitinka griežčiausias anglies dvideginio arba CO2 emisijos normas.

Sukurtiems GMP automobiliams suteikta 2 metų garantija. Garantinis aptarnavimas bus teikiamas „Altas komercinis transportas“ įgaliotuose aptarnavimo centruose visoje Lietuvoje.

72 GMP automobiliai buvo įsigyti Valstybės investicijų programos ir Europos Sąjungos lėšomis. Tai buvo antras kartas per paskutiniuosius kelerius metus, kuomet šios specialios paskirties automobilių įsigijimas Lietuvoje buvo organizuotas centralizuotai.

22 iš jų buvo perduoti šalies savivaldybių greitosios medicinos pagalbos (GMP) ir pirminės sveikatos priežiūros centrams. Likusieji 50 yra paruošti ir bus perduoti artimiausiu metu.

 

 

Straipsnis  2 komentarų
Mūsų partneriai