Jurbarko rajono Seredžiaus, Juodaičių, Veliuonos, Raudonės ir Šimkaičių seniūnijose paskelbta ekstremali situacija

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT) informavus, kad birželio 7 d. Seredžiaus seniūnijos Šilaitynės kaime buvo nustatytas afrikinio kiaulių maro atvejis, nedelsiant sukviestas rajono Ekstremalių situacijų komisijos posėdis. Komisija išklausė Jurbarko valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko-valstybinio veterinarijos inspektoriaus Algirdo Pociaus pateiktą informaciją apie ligos židinį ir priemones, kurių iš karto imtasi. Ekstremalių situacijų komisija nusprendė nuo birželio 8 d. Seredžiaus, Juodaičių, Veliuonos, Raudonės ir Šimkaičių seniūnijose skelbti ekstremalią situaciją.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2018 m. birželio 7 d, įsakymu Nr. B1-454 „Dėl afrikinio kiaulių maro židinio Jurbarko rajono savivaldybės Seredžiaus seniūnijos Šilaitynės kaime“ kiaulių laikymo vieta paskelbta afrikinio kiaulių maro židiniu, aplink šį židinį 3 km spinduliu nustatyta afrikinio kiaulių maro židinio apsaugos zona. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos tarnyboms nurodyta skubos tvarka surašyti afrikinio kiaulių maro apsaugos ir priežiūros zonose esančias kiaulių laikymo vietas ir jose laikomas kiaules, kontroliuoti ir užtikrinti šios ligos kontrolės reikalavimų nuostatų įgyvendinimą.

 Dėl vasaros karščių grėsmė ligai plisti yra ypatingai didelė, gyventojų prašoma griežtai laikytis biosaugos reikalavimų.

Straipsnis  0 komentarų
Mūsų partneriai