Jurbarkas puošiasi Kalėdoms

   
Straipsnis  12 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

 Jurbarko mieste nuo ketvirtadienio jaučiama kalėdinė nuotaika. Vakar gatvėmis važinėjo UAB „Jurbarko komunalininkas“ technika, o darbininkai kabino puošmenas. Vakare suspindo pirmosios girliandos ir papuošimai. Dariaus ir Girėno gatvė šiemet puošnesnė ir ryškesnė nei praėjusiais metais – jai puošti nupirktos 36 šviečiančios dekoracijos. Jos pritvirtintos ant visų gatvės stulpų. Anksčiau stulpai dekoracijomis buvo papuošti tik keliose gatvelėse. 

 

Kaip „Mūsų laikui“ pasakojo „Jurbarko komunalininkas“ atstovė L. Dragūnavičienė, šventinę nuotaiką Jurbarko mieste, kaip ir praėjusiais metais, kurs dvi eglutės. Viena, tradicinė, žaliaskarė, ta pati kaip ir pernai,  bus papuošta prie Jurbarko kultūros centro, o kita – panašių modernių konstrukcijų kaip pernai – Dvaro parko aikštės centre tarp flygelių. Pastarosios puošimo principas panašus, tik kiek daugiau papuošimų. Smagiausia žinia, kad Dvaro parko aikštėje aplink eglę atsiras 4 šviečiančios erdvinės kalėdinės figūros. „Jurbarko komunalininkas“ jas jau nupirko, bet pastatyti jų neskuba – baiminamasi, kad nebūtų sugadintos iki Kalėdų. Detaliau apie dekoracijas L. Dragūnavičienė nepasakoja, sako, tegul būna miestiečiams staigmena. Taip pat prašo gyventojų, mokinių sąmoningumo, kad naujas figūras pastačius šalia eglės, jas pasaugotų, nesugadintų, kad ir kitiems metams išliktų. Naujiems kalėdiniams papuošimams ir erdvinėms figūroms išleista 15 500 eurų. Dabar darbininkai montuoja eglę – kai ši bus papuošta, ateis laikas ir dekoracijoms.

Eglės įžiebimo šventė Jurbarke – gruodžio 8-ąją. Pirmoji Kalėdų eglė, duosianti startą ir kitoms, bus įžiebta prie Jurbarko kultūros centro. 

Kaip skelbia VšĮ Jurbarko turizmo ir informacijos centras, Jurbarko dvaro parke numatoma puošti Kalėdų eglė pretenduoja tapti pagrindine mūsų miesto egle. Ji bus papuošta ne tik pernai matytomis girliandomis, bet ir kitais naujais puošybiniais elementais: šalia jos numatoma pastatyti 2,2–2,5 m aukščio šviečiančias stilizuotas elnių ir muzikiniais instrumentais grojančių angelų figūras. Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centras įsigijo specialiai lauko sąlygoms skirtą įgarsinimo aparatūrą, kuri turėtų užtikrinti kalėdinės muzikos skambesį šioje Dvaro parko erdvėje beveik visą šventinį laikotarpį.

 

Straipsnis  12 komentarų
Mūsų partneriai