Dėl žemės mokesčio šuolio ūkininkai savivaldybei teikia rezoliuciją

   
Straipsnis  16 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Trečiadienį vykusi atvira diskusija tarp Jurbarko rajono žemės savininkų, Jurbarko rajono ūkininkų sąjungos ir Jurbarko savivaldybės atstovų dėl ženkliai padidėjusių žemės kainų baigėsi rezoliucijos paskelbimu. Neišgavę iš mero S. Mockevičiaus pažado žemės mokesčio klausimui surengti neeilinį Tarybos posėdį, žemės savininkai priėmė sprendimą savo reikalavimus išdėstyti raštu ir įteikti savivaldybei.

Visą šią košę užvirė spalio pabaigoje žemės savininkus pasiekusios žemės mokesčio sąskaitos, du tris kartus didesnės nei praėjusiais metais. Savivaldybė šį mokestį gali sumažinti, tačiau tam reikia Tarybos narių sprendimo. Mokestį už žemę sumokėti reikalaujama iki lapkričio 15-osios, tad nieko keisto, kad Jurbarko TVIC konferencijų salėje užvirė tikras mūšis. Žemės savininkai apipylė savivaldybės atstovus klausimais ir priekaištais, kodėl kituose rajonuose žemės mokesčio tarifas mažesnis, nei Jurbarke. Jis gali svyruoti nuo 0,01 iki 4 proc., o Jurbarko r. taryba patvirtinusi 1,15 proc. tarifą bei pritaikiusi 15 proc. lengvatą.

Meras teisinosi, kad nustatant žemės mokesčio tarifą remtasi Registrų centro rekomendacijomis, tačiau įpykę ūkininkai nesiklausė aiškinimų ir reikalavo ištaisyti susidariusią padėtį bei kuo greičiau sumažinti žemės mokesčio tarifą, teiraudamiesi mokesčių Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovo, atvykusio į susitikimą, kaip tai padaryti, kad jiems nereikėtų kiekvienam atskirai rašyti prašymo savivaldybei dėl lengvatos žemės mokesčiui.

Po dvi valandas trukusių ginčų keletas tarybos narių apsitarė ir davė žemdirbiams pažadą, kad padarys taip, kad būtų sušauktas neeilinis Tarybos posėdis, kurio metu tarybos nariai ir nuspręs, kokiu būdu galima sumažinti žemės mokesčio tarifą. Jurbarko ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Jovarauskas reziumavo, kad vienintelis būdas prisibelsti į savivaldybę – pateikti tarybai ir merui rezoliuciją, kurios reikalavimų neįvykdžius bus imamasi kitų priemonių, tokių kaip protesto akcijos.

„Viską, kas liečia žemės mokesčius, tvarko savivaldybė. Todėl mes į ją ir kreipiamės. Nei viename civilizuotame krašte taip nėra, kad per metus mokestis pabrangtų du su puse arba tris karto. Ne procento, karto! – akcentavo keletą kartų R. Jovarauskas, sakydamas, kad neleis apiplėšinėti sąžiningai mokesčius susimokančių žemdirbių.

Nors meras S. Mockevičius ir vicemeras S. Lapėnas bandė išaiškinti, kad ne savivaldybė šioje situacijoje kalčiausia, žemės savininkai jokių pasiaiškinimų neklausė – jiems rūpėjo vienintelis dalykas – kaip ištaisyti susidariusią padėtį ir sumažinti gyventojams neįkandamą mokestį.

Apie tai, kokius reikalavimus iškėlė savivaldybei žemės savininkai ir kaip bus sprendžiamas toliau šis žemės mokesčio klausimas plačiau skaitykite penktadienį „Mūsų laike“.

Straipsnis  16 komentarų
Mūsų partneriai