Bibliotekos direktorių rinks iš trijų kandidatų

Straipsnis  3 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Sausio 30 dieną, antradienį, turėtų paaiškėti, kas vadovaus Jurbarko rajono viešajai bibliotekai. Rajono savivaldybės administracija tą dieną organizuoja konkursą bibliotekos direktoriaus pareigoms užimti. Jau yra žinoma, kad komisija rinksis iš trijų kandidatų – dviejų moterų ir vyro.

Būtent tiek kandidatų panoro vadovauti šiai įstaigai. „Mūsų laiko“ žiniomis, visi trys kandidatai yra jauno amžiaus, iki 40 metų. Jurbarko rajono viešoji biblioteka be vadovo veikia apie pusmetį – maždaug tiek laikinai einančios direktorės pareigas užima bibliotekininkė Lina Lukošienė. Birželio vidury pasitraukė ilgametė rajono viešosios bibliotekos vadovė Nijolė Masiulienė. Užimti direktoriaus pareigas galėjo pretenduoti tik tie, kurie turi aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą humanitarinių arba socialinių mokslų studijų srities išsilavinimą (magistro kvalifikacinis laipsnis); ne mažesnę trejų metų vadovaujamo darbo patirtį; moka anglų kalbą ne žemesniu kaip B1 kalbos mokėjimo lygiu (pagal Bendruosiuose Europos kalbų metmenyse nustatytą ir apibūdintą šešių kalbos mokėjimo lygių sistemą). Būtent dėl šių pastarųjų reikalavimų kilo diskusijų, nusiskundimų.

Bibliotekos direktorius turi planuoti, organizuoti ir kontroliuoti darbą, atsižvelgiant į bibliotekai priskirtus uždavinius ir vykdomas funkcijas, siekiant įgyvendinti bibliotekai iškeltus tikslus. Bibliotekos direktorius tiesiogiai pavaldus Jurbarko rajono merui ir atskaitingas savivaldybės tarybai.

Bibliotekos direktoriaus mėnesinės algos pastovioji dalis – 7,3 bazinių dydžių (967,25 Eur).

Straipsnis  3 komentarų
Mūsų partneriai