Atleistas pareigūno vardą pažeminęs policininkas

Straipsnis  4 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariate (toliau – apskr. VPK) baigtas tarnybinis patikrinimas dėl Marijampolės apskr. VPK Jurbarko r. PK Reagavimo skyriaus jaunesniojo policininko 22 metų E. K.

Pripažinta, kad Marijampolės apskr. VPK Jurbarko rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus jaunesnysis policininkas 22 metų E. K. pažemino pareigūno vardą ir Marijampolės apskr. VPK viršininko įsakymu rugsėjo 8 dieną buvo atleistas iš vidaus tarnybos.

Šių metų rugpjūčio 26 d. E. K., neturėdamas tam teisės vairavo išregistruotą, neapdraustą transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu, be valstybinės techninės apžiūros ir be valstybinio numerio ženklo motociklą „Kawasaki ZX 600 F“, nepakluso uniformuoto policijos pareigūno teisėtam ir aiškiai išreikštam reikalavimui sustabdyti vairuojamą transporto priemonę, nedavė kelio iš galo artėjančiai specialiajai policijos transporto priemonei su įjungtais mėlynais ir raudonais švyturėliais bei specialiaisiais garso signalais, nesustojo prie dešinio važiuojamosios dalies krašto ir motociklu atsitrenkė į automobilį „Opel Astra“. Po susidūrimo E. K. pėsčiomis bandė pabėgti iš eismo įvykio vietos, tačiau panaudojus specialiąsias priemones – elektros impulsinį aparatą ,,Tazer 26 XP“, buvo policijos pareigūnų sulaikytas.

E. K. buvo pradėta administracinė teisena, o rugpjūčio 28 dieną tarnybinis patikrinimas.

Lietuvos policijos pareigūnų etikos kodeksas įpareigoja policijos pareigūną ne tarnybos metu elgtis pagal visuotinai priimtas elgesio normas ir savo elgesiu, drausme, kultūra stengtis būti pavyzdžiu kitiems asmenims, visada prisiminti, kad pagal jo elgesį sprendžiama apie visą policiją ir jos pareigūnus.

E. K. veiksmai turėjo neigiamos įtakos policijos sistemos įvaizdžiui ir prieštarauja Policijos pareigūnų etikos kodekse įtvirtintoms nuostatoms. Jis neprisidėjo prie policijos pareigūnų autoriteto stiprinimo bei policijos pareigūnų atsakomybės jausmo puoselėjimo, savo elgesiu pažemino policijos pareigūno vardą.

Šie E. K.,porą metų dirbusio vidaus reikalų sistemoje, veiksmai akivaizdžiai nesuderinami su teisėtais visuomenės lūkesčiais, kuri tikisi iš policijos pareigūnų nepriekaištingo elgesio ir pavyzdingos reputacijos.

Marijampolės apskr. VPK vadovybė visuomet principingai reaguos ir vertins policijos pareigūnų padarytus pažeidimus.

Apie neteisėtus pareigūnų veiksmus galite pranešti anoniminiu policijos pasitikėjimo telefonu:(8 5) 272 5372 arba  elektroniniu paštu imunitetas@policija.lt .

 

Straipsnis  4 komentarų
Reklama: suzadetuviu ziedai
Mūsų partneriai